לאחר חשיפת 0404: צה״ל הסיר תכני נצרות והברית החדשה מתכני הלימוד לחיילינו בקורס עזרה ראשונה - 0404
לאחר חשיפת 0404: צה״ל הסיר תכני נצרות והברית החדשה מתכני הלימוד לחיילינו בקורס עזרה ראשונה

לאחר חשיפת 0404: צה״ל הסיר תכני נצרות והברית החדשה מתכני הלימוד לחיילינו בקורס עזרה ראשונה

בעקבות חשיפת חדשות 0404, צה״ל הסיר היום (שני) מאתר מגל את תכני הנצרות – ישו והברית החדשה ואלה לא יועברו עוד לחיילינו.

כזכור, בחדשות 0404 נחשף כי טירונים בעיר הבה״דים קיבלו מצגות במבוא לקורס עזרה ראשונה (שיעור חובה) ובהן חומרי לימוד על סיפור השומרוני הטוב מהברית החדשה והדרך להיות טובים ומגישי עזרה כמו… ישו.

כ-10,000 חיילים עוברים בכל שנה את הקורס ועד לרגע זה הם הוכרחו ללמוד את התכנים ההזויים.

כזכור, תחילה הגיבו בשבוע שעבר מדובר צה״ל ואמרו לחדשות 0404 כי התכנים ישנים מלפני כמה שנים, אלא שאמש חשפנו כאן כי התכנים קיימים באתר, הם יחסית חדשים ואף הועברו לחיילים נוספים בימים האחרונים.

אתר מגל

הסוגייה הגיעה לפתחם של כמה משרי הממשלה וכן תלונה הוגשה לשר הביטחון ולרמטכ״ל ע״י גופים הנאבקים במיסיון.

גורם צבאי לחדשות 0404: ״נבדוק ונוודא שהמקרה לא יחזור על עצמו״.

מארגון צו 1 אשר קיבל את פניות החיילים והחיילות נמסר: ״אנו מודים לבועז גולן שנלחם ללא חת על מעמד היהדות בצה״ל, על החיילים והחיילות הרוצים לשמור על המסורת היהודית שלהם גם בזמן שירותם הצבאי, וזאת אל מול מערך משומן של כירסום כל הקדוש והיקר לעם ישראל.

יישר כח גדול לחיילים שגילו אחריות ופנו לצו 1, בכך דאגו לא לעצמם אלא לכל חיילי צה״ל, אנו תקווה כי האירוע יתוחקר עד תום ויופקו הלקחים על ידי הרבנות הצבאית והרמטכ״ל, ונמשיך לסייע לכל חייל מסורתי ודתי שלא מקבל מענה דתי במערכת״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]