פרסום ראשון | צה"ל בשירות המיסיון: לימודי חובה על הנצרות - כך תלמדו מישו והברית החדשה - 0404
פרסום ראשון | צה יוסי זמיר, פלאש 90

פרסום ראשון | צה"ל בשירות המיסיון: לימודי חובה על הנצרות – כך תלמדו מישו והברית החדשה

הטירוף בצה"ל נמשך: חיילים וחיילות בעיר הבה"דים נחשפו לתכנים נוצריים במערך מג"ל, המכשיר טירוני 02 לתפקידים עורפיים בצה"ל.

התכנים הוכנסו כפי הנראה בעורמה, באופן אשר עדיין נבדק על ידי צה"ל, וזאת לאור פניית חדשות 0404. לפי דברי החיילים, אשר עושים את תקופת ההכשרה הראשונית עם גיוסם, קצינים במערך העבירו את התכנים הנוצריים הכוללים הקראת קטעים מ"הברית החדשה" ושבחים לישו במסגרת קורס עזרה ראשונה.

איתן, חייל אשר סיים את הטירונות בעיר הבה"דים, מסר לחדשות 0404: "היינו בהלם ולא ציפינו לזה. בשיעור עזרה ראשונה תמים המ"מ פתח בהקראת "הברית החדשה" וסיפר כמה הנצרות היא דת של שלום וחסד. הוא ניסה ללמד אותנו כמה ישו דאג לאנשים וכמה אנחנו צריכים ללמוד מאותו האיש להגיש עזרה ראשונה כחיילים בצה"ל. ניסיתי לשאול למה לומדים את זה מנוצרים שרצחו מאות אלפי יהודים ללא רחמים במסעות הצלב ובפרעות. אבל השתיקו אותי".

נועה, חיילת אשר גם היא נתקלה במצגת: "אני בוגרת תיכון חילוני ממלכתי ופשוט הזוי שדווקא בצה"ל מנסים לדחוף לנו תכני דת נוצרית. אין מקורות יהדות? חסר מה ללמד על עזרה לזולת מהתורה? למה בשיעור רפואי צריך להביא את ישו זה לא המורשת שלנו. אף אחד מהמפקדים לא ידע לענות על זה ורק אמרו לנו ש"שזה הוראה מגבוה וזאת המצגת שחייבים להעביר לכם". זאת פשוט בושה. התגייסתי בגאווה לצה"ל אבל אני וחברות שלי רואות שבצה"ל אין כבוד דתי ולאומי בסיסי".

חייל נוסף בעיר הבה"דים מסר לחדשות 0404: "מרגיש חייל בצבא נוצרי ולא בצבא ההגנה לישראל. לא יכול להיות שזה החומר המועבר לחיילים במדינת היהודים, ולא יכול להיות שגם מחייבים אותנו לקחת חלק בשיעור הזה, שאותו מעביר קצין בצבא ההגנה לישראל. מבזים אותנו, משפילים אותנו, וממשיכים לדחוף את ההזיה השמאלנית והרפורמית המטורפת לכל צעיר בישראל באמצעות צה"ל".

גורמים צבאיים תהו על התנהלותה של מפקדת מערך מג"ל אל"מ אלה שדו-שכטמן, אשר כפופה למפקד זרוע היבשה אלוף יואל סטריק: "לאחרונה אנו נתקלים בבעיות דת קשות במערך מג"ל בפיקודה של שדו-שכטמן ותלונות חיילים חוזרות בשלל נושאים. אבל זה השיא. להחדיר נצרות? בשיעור עזרה ראשונה? מישהו כאן מנסה לכפות עבודה זרה באופן שלא נראה בעבר. אנו מקווים שתיפתח חקירת מצ"ח בנושא כי לכאורה מדובר בעבירה על החוק נגד שידול להמרת דת".

מארגון צו 1 אשר קיבל את התלונה מחיילים וחיילות, נמסר: "עד שמכניסים ערכי דת כהקדמה לשיעור חשוב בעזרה ראשונה, הולכים בצה"ל לשדות זרים? התורה הקדושה היא המקור לציווי "ואהבת לרעך כמוך" ולחובה "לא תעמוד על דם רעך", זהו ערך יהודי, אך נראה שיהדות הפכה מזמן ל"הדתה" ונצרות ל"קבלת האחר" – וכל זה בכפייה על חיילים עם רגש יהודי בריא.

אנו דורשים ממפקדת מג"ל, אל"מ אלה שדו-שכטמן לתקן את המעוות ולהפסיק לכפות תכנים נוצריים על חיילים, עם ציטוטים של ישו מתוך הברית החדשה, במסווה של מוסריות אנושית, כנראה שהמסיון הצליח לחדור בשקט גם לצה"ל".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר במצגת ישנה שהפסיקו להציג לפני שנים. הטענה כי נעשה במצגת שימוש לאחרונה תיבדק". גורם צבאי מסר: "בצה״ל מכבדים את בני כל הדתות".

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין, מסר בתגובה לחשיפת 0404: "צה"ל ממשיך במדיניות נתינת הלחי השנייה. מסתבר שהוראות הפתיחה באש הדואגות לחייהם של המחבלים, מקבלות ביטוי גם בהנחלת ערכים מעוותים של עבודה זרה לחיילים. אני קורא לרמטכ"ל כוכבי להתערב באופן מיידי ולהוציא את הצלם מההיכל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]