עשרה חכ"ים הודיעו - מעוניינים להגיש את הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון - 0404
עשרה חכ רועי חדי

עשרה חכ"ים הודיעו – מעוניינים להגיש את הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון

עשרה חברי כנסת מהליכוד ומאיחוד מפלגות הימין, פנו לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, והודיעו לו כי הם מעוניינים להרתם להגיש את החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון בכנסת הקרובה.

כזכור, דגן מקדם בימים אלו, יחד עם מגורשי חומש ושא-נור, דרישה להכניס את ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני לקווי היסוד של הממשלה, זאת על פי דרישת איחוד מפלגות הימין.

הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון הוגשה בכל כנסת מאז הגירוש והיא צפויה להיות מוגשת גם בכנסת הקרובה.

התמיכה בדרישה מתרחבת מיום ליום: יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, ו-10 ח"כים עלו לחומש, והביעו את תמיכתם בחוק לפני כשבוע, מועצות בנימין וקריית ארבע הודיעו על תמיכתן לפני כ-4 ימים, יו"ר צעירי הליכוד דוד שאיין הודיע אתמול בשם פורום צעירי הליכוד על תמיכתם בדרישה, ואפילו מפקד הגירוש גרשון הכהן הודיע כי העברת החוק נכונה בטחונית ומוסרית.

בין חברי הכנסת המעוניינים להגיש את הצעת החוק: חברי הכנסת מהליכוד – מיכל שיר, קטי שטרית, אסנת מארק, אתי עטיה, שלמה קרעי, אריאל קלנר ומאי גולן. וכן חברי הכנסת מאיחוד מפלגות הימין – מוטי יוגב, אופיר סופר ועידית סלמן.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן: "התמיכה של הח"כים היא מרגשת. אנחנו יודעים כעובדה שכ-30 מתוך 35 ח"כים בליכוד בעד העברת הצעת החוק וכך גם רוב שרי הממשלה. ברור שיש כאן תמיכה מקיר לקיר. נותר רק לראש הממשלה להוביל את המהלך ולתקן את העוול". (בתמונה: חברי הכנסת מהליכוד שעלו לחומש בשבוע שעבר).

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]