התמיכה בביטול חוק ההתנתקות מתרחבת. מפקד הגירוש: "מסר שירתיע את אוייבינו ויביא שקט" - 0404
התמיכה בביטול חוק ההתנתקות מתרחבת. מפקד הגירוש: צה"ל

התמיכה בביטול חוק ההתנתקות מתרחבת. מפקד הגירוש: "מסר שירתיע את אוייבינו ויביא שקט"

התמיכה בדרישת ראש מועצת שומרון ומגורשי חומש שא-נור, להכניס לקווי היסוד של הממשלה את החוק לביטול חוק ההתנתקות על פי דרישת איחוד מפלגות הימין, ממשיכה להתרחב. 

לאחר שאתמול (ראשון), הודיעו מועצה אזורית בנימין ומועצת קריית ארבע–חברון כי הן מצטרפות לדרישה, מפקד הגירוש מגוש קטיף, אלוף (במיל') גרשון הכהן, אמר לראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, כי הוא תומך בביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון. גרשון אף הסביר כי זהו מהלך נכון צבאית וביטחונית לטובת המדינה.

אלוף (במיל') גרשון הכהן: "האחיזה בשטח c היא צורך חיוני. אלה גבולות ההגנה של מדינת ישראל. היישובים ביהודה ושומרון מגנים על ערי החוף. היישובים מבטאים שאנחנו כאן כדי להשאר, וזו אמירה חשובה. הביטוי בערבית הוא: "אנחנו עם הקיר האיתן". חלק מהבעיות של צה"ל, היו הארעיות שצה"ל שידר. לכן בכל דרך, ההתיישבות היא מרכיב משמעותי בבטחון מדינת ישראל. וביטול חוק ההתנתקות מעביר את המסר הזה בדיוק. שאנחנו כאן כדי להשאר. זה המסר שירתיע את האויבים שלנו ויביא שקט".

כזכור, ביום חמישי האחרון עלו לחומש יו"ר הכנסת ועשרה חברי כנסת מסיעת הליכוד ומאיחוד מפלגות הימין, על מנת להביע את תמיכתם במהלך לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון.

החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, הוא חוק שיאפשר את החזרת חופש התנועה לישראלים בישובים שנעקרו בגירוש בצפון השומרון: גנים, כדים חומש ושא-נור, יישובים שכולם נשארו בשליטה ישראלית מלאה, אולם רק חופש התנועה נשלל שם מישראלים.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "אין דבר מוסרי יותר ונכון, זהו גם תיקון של העוול וגם ברמה האסטרטגית זהו צעד נכון תשובה נכונה לאויבינו. ראש הממשלה צריך לאשר את זה באופן מיידי".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]