זעם בנווה צוף: צה״ל יפתח את כביש 450 לתנועת ערביי הרשות. התושבים פותחים במחאה: ״כניעה לטרור רצחני״ - 0404
זעם בנווה צוף: צה״ל יפתח את כביש 450 לתנועת ערביי הרשות. התושבים פותחים במחאה: ״כניעה לטרור רצחני״ 0404

זעם בנווה צוף: צה״ל יפתח את כביש 450 לתנועת ערביי הרשות. התושבים פותחים במחאה: ״כניעה לטרור רצחני״

כך זה נראה כאשר מבטיחים ביטחון לתושבים ביהודה ושומרון. כך נראית התגובה הביטחונית לפיגועים וזו ה״מתנה״ שמקבלים תושבי נווה צוף, שסבלו מפיגועים קשים ורצח נוראי.

אלוף הפיקוד הורה לחטיבה להערך לפתיחת כביש 450 החל מה-15.12.17. המשמעות היא כי בעת הפתיחה יעלו על הציר כלי רכב ונהגים מהרשות – מה שיסכן את ביטחון התושבים היהודים.

ביום ראשון נערכה ישיבה בין גורמי הצבא בהשתתפות נציגי מזכירות היישוב נווה צוף וועדת ביטחון. בישיבה הובהר כי כביש 450 שהיה סגור ייפתח לטובת תנועת ערבים ובמקביל, יועמדו במקום מרכיבי ביטחון שעליהם סוכם מוקדם יותר. המדובר הוא על מערך הגנתי על שכונת נווה אח״י בנווה צוף ועל היישוב כולו. רק אמש, נפצעה קל תושבת נווה אח״י במהלך פיגוע אבנים בסמוך לדיר ניזאם.

מכביש 450 הארור יצאו כמה וכמה פיגועים. הכביש משרת אוכלוסיה ערבית שיש לה חלופה טובה, אך משום מה במערכת הביטחון מתעקשים לפתוח את הציר בעבורה.

במהלך הישיבה הבהירו נציגי היישוב והביטחון כי הם מתנגדים בצורה נחרצת לפתיחת הציר והודיעו כי לא יעכבו הפגנות תושבים על הציר והפגנות פעילות בכוונה לשבש ולמנוע מעבר כלי רכב מהרשות. נציגי היישוב הבהירו כי הדבר נכון גם אם וכאשר יושלמו כל מרכיבי הביטחון שהובטחו לנווה צוף.
 
בהודעה ששלח יו״ר מזכירת היישוב נווה צוף, אפרים בלוט, לתושבים, ובה פירט את המהלך המתוכנן, הוא ציין כי, ״פתיחת מקטע זה מסמלת עבורנו כניעה לטרור רצחני ולארגונים מפוקפקים ולאו דווקא כשיקול ביטחוני… בנוסף, אנו שוקלים צעדים נוספים אל מול אלוף הפיקוד על מנת לנסות ולהגיע להבנות ולאור הגשת בג״ץ בעניין סגירת הכביש״.
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com