כתבי אישום כנגד רוצחי יהודה דימנטמן הי"ד. חוננו: "נגיע עם המשפחות ונוודא שכל שותף יקבל את העונש המרבי" - 0404
כתבי אישום כנגד רוצחי יהודה דימנטמן הי

כתבי אישום כנגד רוצחי יהודה דימנטמן הי"ד. חוננו: "נגיע עם המשפחות ונוודא שכל שותף יקבל את העונש המרבי"

היום (חמישי) תגיש הפרקליטות הצבאית כתב אישום בגין רצח כנגד מחבל קטין אשר היה שותף ברצח יהודה דימנטמן הי"ד בפיגוע הירי סמוך ליישוב חומש בשומרון. בנוסף, יוגשו היום הצהרות תובע כנגד שני מחבלים נוספים שביצעו את הירי בפיגוע, ובשבוע הבא יוגשו כנגדם כתבי אישום.

כתב אישום נוסף יוגש גם כנגד אימו של אחד המחבלים על כך שלא מנעה את הפיגוע ואף הסיתה לביצועו. המחבל הקטין, אשר היום יוגש כנגדו כתב אישום, מואשם בכך שהסיע את חוליית המחבלים אל זירת הפיגוע וממנה, וכן נטל חלק מרכזי בהכנות ובהתארגנות לפיגוע הקשה.

ההליכים המשפטיים יתקיימו בבית המשפט הצבאי שומרון בסאלם, וייתכנו אישומים נוספים כנגד עוד מעורבים. משפחתו של דימנטמן תגיע היום לבית המשפט, בליווי עו"ד חיים בלייכר ועו"ד אופיר שטיינר מארגון חוננו.

עו"ד בלייכר מסר "היום מתחיל ההליך המשפטי נגד חוליית המחבלים ושותפיהם אשר פעלו והתארגנו לאורך זמן כדי לרצוח יהודים בסדרת פיגועים. אנו נגיע עם המשפחות ונמשיך להיות חלק מההליך כדי לוודא שכל שותף לחולייה הרצחנית יקבל את העונש המרבי שניתן לתת. יש כאן מלחמה על זכות הקיום שלנו כעם יהודי חופשי בארצו, ובמלחמה צריך להילחם בכל הכלים".

נזכיר כי הפיגוע הקשה התרחש לפני כחודש וחצי, בעת שדימנטמן וחבריו נסעו בסוף יום לימודים בישיבת חומש אל בתיהם. חוליית מחבלים ירתה על רכבם של בחורי הישיבה ממארב בצד הדרך, ולאחר מכן נמלטו מהמקום. מן הירי נפגע יהודה דימנטמן הי"ד מכדור בצווארו אשר הוביל למותו, ושני חבריו נפצעו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]