הלווית יהודה דימנטמן הי"ד | אחיו שלומי קרא לבנט: "חדש את היישוב בחומש - לא רק את הישיבה" | צפו - 0404

הלווית יהודה דימנטמן הי"ד | אחיו שלומי קרא לבנט: "חדש את היישוב בחומש – לא רק את הישיבה" | צפו

מסע ההלוויה של יהודה דימנטמן הי"ד, אשר נרצח בפיגוע הירי הקטלני בשומרון, החל הבוקר (שישי) ביישוב חומש שבו למד. מעל אלף בני אדם הגיעו למקום. דימנטמן ייקבר בשעה 12:45 בהר המנוחות בירושלים.

ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע כהן: "חומש תישאר לנצח, חומש תתחזק. החותמת שהשאיר בישיבה כאן יהודה תישאר לנצח. נצמח יחד, נתפתח יחד. ויתקיים בנו הכתוב – כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו וכפר אדמתו עמו". יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', אמר בבכי: "סליחה שלא עשינו מספיק למנוע את הרצח. עלינו לחזור לחומש".

ראש מועצה אזורית שומרון, יוסי דגן: "אתמול בלילה גדע מרצח שפל, אוייב שרוצה לראות אותנו נכחדים לא רק מכאן – מחומש שבצפון השומרון, אלא נכחדים מעל האדמה. אתמול בלילה קטף האוייב הברברי את נשמתך והותיר את כולנו כואבים, המומים. ממשלת ישראל – האחריות עליכם!!
אתם אחראים לבטחון כל אזרחי המדינה – אלה שבחרו בכם ואלה שלא.

יהודה לא מת ממחלה, הוא לא נפטר מסרטן. הוא נרצח רק כי הוא יהודי! דם יהודי לא יכול להמשיך להיות הפקר! עד מתי?? אנחנו עומדים כאן, כואבים, בוכים. אבל אנחנו לא נשברים!"

איתמר בן גביר: "בהוראת גנץ ובר לב, בחודשים האחרונים נרדפו תלמידי חומש על ידי משטרת ישראל במעצרים, הריסות, הרחקות, ועוד. ומול הרדיפה, עלתה כמות זריקות אבנים ובקבוקי תבערה בדרך לחומש. הטרור לא בא בחלל ריק: כשהמחבלים רואים שהממשלה רודפת אחרי אנשי חומש, הם מרשים לעצמם לרצוח. הדם על ידי ממשלת ישראל".

אחיו של יהודה דימנטמן, שלומי, ספד לו בדמעות ופנה לבנט: "אני קורא לראש הממשלה שחלקנו במשפחה אפילו הצביעו לו, חזור בתשובה, ומי יודע אם לא לעת הזו הגעת למלכות?? חדש את היישוב בחומש, לא רק את הישיבה".

דוברות מועצת יש"ע

.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]