חמישה יתרונות של הנעה חשמלית לרכב - 0404
חמישה יתרונות של הנעה חשמלית לרכב pixabay

חמישה יתרונות של הנעה חשמלית לרכב

ישראל כבר מזמן הבינה שעליה להצטרף למהפכת הרכב החשמלי. משרדי הממשלה השונים משתפים יחד פעולה כדי ליצור את התשתית המתאימה לכך. המיסוי על רכב חשמלי נמוך מרכב בעל מנוע בנזין, בבנייני מגורים חדשים שנבנים, כמו גם בבנייני משרדים, מחויבת להיות הכנה לעמדות טעינה חשמליות אם הדיירים ירצו בכך וכמובן שכל יצרניות הרכב מחדשות דגמים חשמליים נוספים בכל שנה. כדי שלא תישארו מאחור, לפניכם כמה יתרונות משמעותיים לרכב בעל הנעה חשמלית.

יתרון ראשון – שמירה על איכות הסביבה

בשנים האחרונות עלה לסדר היום העולמי נושא איכות הסביבה והפחתת זיהום האוויר. רכב חשמלי, כיוון שאין לו מנוע בערה פנימית ואינו שורף דלק כדי להשיג את האנרגייה הדרושה לנסיעה, תורם לשמירה על איכות הסביבה ועל הפחתת זיהום האוויר. בנוסף לכך, המנוע החשמלי שקט יותר ואינו מרעיש ומכביד על הסביבה, דבר שתורם לסביבה שקטה ורגועה יותר הן עבור יושבי הרכב והן עבור הסובבים אותו.

יתרון שני – חסכון בהוצאות אחזקת הרכב

כידוע מחירי הדלק עולים מידי תקופה ותדלוק מכל דלק שלם עשוי להגיע לכמה מאות שקלים. בעלי מכוניות אשר נמצאים שעות רבות בדרכים, יכולים למלא את רכבם פעם בשבוע ואף יותר. עלות החשמל ללא ספק נמוכה יותר מעלותו של הדלק, ולכן טעינה של סוללת הרכב זולה מתדלוק מכל דלק. גם אם הרכב יטען בכל לילה, העלות הכוללת עדיין תהיה זולה משמעותית מעלותו של הדלק.

יתרון שלישי – כמעט ולא תבקרו במוסך

ביקור במוסך הוא אחד הביקורים הפחות מועדפים על בעלי המכוניות. זהו ביקור אשר גוזל זמן, וברוב המקרים גם כסף ואף גורם לעצבים ולחוסר שביעות רצון כללית. אחד היתרונות הגדולים של רכב בעל מנוע חשמלי הוא צמצום משמעותי בצורך לגשת למוסך. כיוון שבמנוע חשמלי יש הרבה פחות חלקים נעים כגון רצועות, בוכנות וכדומה, הוא מועד פחות לבלאי ולפגיעות ולכן אינו מצריך טיפולים במוסך בתדירות הדומה לזו של רכב בנזין.

גם בזמן תאונה, הסבירות שיינזק קטנה יותר מאותה סיבה בדיוק. כיוון שאין חלקים נעים במנוע, אין מה שיזוז, ישבר או ייפגע. גם הפגיעה בו תגרום פחות נזק לרכב.  

יתרון רביעי – תדלוק בזמנכם החופשי

כמעט כולנו חיפשנו לפחות פעם אחת תחנת דלק בכביש לא מוכר בדרך לפגישה חשובה תוך רצון שלא לאחר. תחנה שתהיה במסלול הנסיעה, שלא תצריך עיקוף גדול ושהמחירים בה יהיו סבירים. ברכב חשמלי הטעינה מתבצעת בחנייה הביתית, בזמן שהרכב אינו בשימוש (לרוב בלילה) וללא צורך במעקב אחר מחוג הדלק. מחברים את הרכב למטען – וזהו. גם בזמן העבודה ניתן להטעין את הרכב בעמדת הטעינה של בניין המשרדים או באחד הרחובות הסמוכים וממשיכים בשגרת היום.

יתרון חמישי – הפקקים ינוצלו לטובתכם

אנחנו יודעים כי עמידה בפקקים צורכת דלק, כאשר הרכב עצמו אינו מתקדם. כלומר, אנחנו משתמשים בדלק אך לא מקבלים עבורו "תמורה" של צמצום המרחק ליעד. מנוע חשמלי יודע לנצל את העמידה בפקק לצורך החזרת אנרגייה לרכב. גם ברכב היברידי אשר עושה שימוש במנוע בנזין במקביל למנוע חשמלי, המנוע החשמלי מחליף את מנוע הבנזין וכך דואג לניצול אופטימלי של הדלק והאנרגייה.

ניתן לראות בקלות את רשימת היתרונות הארוכה, המגוונת והמתפרשת על כמה תחומים שונים, ולהבין כי רכב חשמלי הוא העתיד. לצד החשיבות הגלובלית הנוגעת לעולם כולו, ישנם השיקולים והלבטים האישיים והמשפחתיים אשר גם הם מושפעים באופן מהותי מיתרונות אלו. אין ספר שרכב חשמלי מציע יתרונות רבים שיכולים להתאים לכל אחד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]