מוכרים לכם בלוף | סקר TGI לא כולל בקטגוריית אתרים ואפליקציות את ערוץ 20 וחדשות 0404. גולן: ״הונאה של ממש״ - 0404
מוכרים לכם בלוף | סקר TGI לא כולל בקטגוריית אתרים ואפליקציות את ערוץ 20 וחדשות 0404. גולן: ״הונאה של ממש״ מתוך סקר TGI

מוכרים לכם בלוף | סקר TGI לא כולל בקטגוריית אתרים ואפליקציות את ערוץ 20 וחדשות 0404. גולן: ״הונאה של ממש״

סקר TGI ישראל המבוצע ע״י חברת קנטאר מדיה בע״מ מטעה את הציבור ולא כולל בתוכו שני אתרים גדולים ומרכזיים בישראל, לא רשת חברתית גדולה ולא מגזין נפוץ – מה שגורם לפגיעה כלכלית בהם ולכך שמשרדי פרסום לא מתקצבים אותם בתוך התקציבים השנתיים.

תחת הכותרת ״זכיתם להשפיע! שאלון סקר TGI – סקר הצרכנות והתקשורת הישראלי 2021״, גורמת חברת קנטאר לציבור למלא נתונים חסרים ומראש קובעת מציאות שקרית ולא נכונה.

בחוברת שמחולקת למצביעים בסקר ונשלחת לבתי אזרחים (לא ברור כמה חוברות נשלחות), בקטגוריית אתרים – כלל לא מופיע אתר חדשות 0404, כאילו שהאתר לא קיים בישראל. מיותר לציין כי אתרים קטנים מחדשות 0404, מככבים ברשימה. כך הדבר גם לגבי אתר ערוץ 20. האתר כלל לא מופיע בחוברת ההצבעה. גם בקטגוריית האפליקציות – אפליקציית חדשות 0404 הוותיקה והגדולה, שמאות אלפים הורידו אותה במהלך השנים, אינה נמצאת כלל וכך גם אפליקציית ערוץ 20. גם בקטגוריית האתרים שבהם אתם צופים בקטעי וידאו, אתר ערוץ 20 כלל לא נמצא. ערוץ 20 הוא אולי אתר החדשות הגדול ביותר בישראל לצפייה בקטעי וידאו מתוכניות ועוד.

אתר חדשות 0404 נבחר כבר כמה פעמים לאתר גדול בישראל. גלובס דירג את חדשות 0404 כמותג רביעי בישראל ובסקר שפורסם בשנה האחרונה ע״י דיירקט פולס, אתר חדשות 0404 דורג במקום החמישי בישראל. לכל אלה אין שום ביטוי בסקר TGI שעל פיו נקבע שוק הפרסום בישראל.

קנטאר מדיה בע״מ היא גם החברה האחראית על המדרוג (נתוני הרייטינג) לצפייה בטלוויזיה. כזכור, בחדשות 0404 נחשף כי קנטאר פרסמה נתוני צפייה לערוץ 20 ב-2018, כאשר החברה ציינה כמות צופים שצפתה בשידורי הערוץ ב… ראש השנה, בעת שהערוץ כלל לא שידור ועל המסך הופיעה שקופית שהשידורים יחודשו עם צאת החג. בלוף הרייטינג חזר על עצמו בשבת שאחרי ראש השנה, כאשר הערוץ שבת ולא שידר כלל ובקנטאר קבעו שצופים בו. חברת קנטאר, באופן קבע, העניקה לערוץ 20 נתוני צפייה נמוכים מאוד וכך קרה גם כאשר מאות אלפים צפו בריאיון הבלעדי הראשון עם אלאור אזריה בערוץ 20 ואילו קנטאר קבעה נתון זניח – מה שהיה נראה לכאורה כמו קביעה מכוונת.

בחוברת שמחולקת בימים האחרונים לכמה אזרחים כדי שיצביעו, כאמור, נעדרים ערוץ 20 וחדשות 0404 מרשימות האתרים והאפליקציות בישראל. מבחינת קנטאר – הם לא קיימים. גם בקטגוריית הטלוויזיה, קנטאר אמנם ציינו את ערוץ 20, אבל דחפו את הערוץ בטבלה השנייה ולא יחד עם ערוצי 11, 12, 13 ו-9. את ערוץ 20 הם הכניסו לטבלה יחד עם הטלוויזה החינוכית, ערוץ המוסיקה 24 וערוץ MTV – מה שמראש מוביל את המצביע ל״פספס״ את הערוץ ברשימת ערוצי החדשות.

לפני כארבעה חודשים הושקה ברעש גדול הרשת החברתית ״מייקי״, שבה גולשים רבים מידי יום. הרשת פעילה 24/7, אבל בקטגוריית האפליקציות גם מייקי לא קיימת.

לפני כחודשיים הושק מגזין ״ערוץ 20״. עשרות אלפים קיבלו את המגזין לבתיהם. אלפים עשו מנויים. מגזין ״ערוץ 20״ לא מופיע כלל בחוברת TGI – לא כירחון, לא כמגזין וגם לא כמגזין עם מנוי. מבחינת קנטאר מדיה – אין דבר כזה מגזין ערוץ 20.

למעשה, הנתון שיופץ אח״כ לציבור ובכלל זה למשרדי הפרסום, מעלים לחלוטין את חדשות 0404 ואת אתר ואפליקציית ערוץ 20, את הרשת החברתית מייקי ואת מגזין ערוץ 20.

בועז גולן, מייסד חדשות 0404: ״זו הונאה של ממש. חברת קנטאר מדיה למעשה משקרת ומראש קובעת שאתר כמו חדשות 0404 כלל לא קיים. חדשות 0404 הוא אתר גדול ומרכזי בישראל. אני מביט ברשימה שקנטאר מפרסמת וברור לי שחדשות 0404 גדול ואף בהרבה מרוב האתרים שבה. אין לי צל של ספק שגם אם קנטאר היתה מכניסה את חדשות 0404 לסקר TGI, מן הסתם היא לא היתה מפרסמת את נתוני האמת שלנו. קשה יהיה לשכנע אותי שמדובר בטעות סופר. 0404 סוגר עוד מעט 10 שנים וה״סקר״ של ישראל לא מתייחס אליו כלל. ערוץ 20 מבחינתם בכלל לא קיים ברשתות. זו הזיה. על מייקי אני עוד יכול לקבל שזו רשת חדשה וקנטאר טרם עדכנו את החוברת שלהם, למרות שגם זה חורג ממנהל תקין. יש אתר גדול ברשת – הוא חייב להיות בסקר״.

גולן המשיך: ״אני לא מצפה מקנטאר לכלום. אני לא מאמין להם ולסקרים שלהם מאז שחשפנו את התנהלותם ב-2018. מישהו למעלה צריך להתעורר ולהוציא מידי החברה הזאת את ניהול הסקרים והמדרוג בישראל, כי זו פשוט הונאה. זו הונאה של הציבור וגם הונאה כלפי משרדי הפרסום ובעיקר כלפי המפרסמים, שיכולים לקבל תמורה נפלאה לכסף שלהם, אבל יש מי שמעלים מהם את נתוני האמת. אנו עובדים עם חברות גדולות מאוד, לאחר שיצרנו קשר אישי איתן. בחברות האלה יספרו לכם איזה היקף פרסום ותוצאות אדירות הן מקבלות מחדשות 0404. תחשבו מה היה קורה אצלנו אם קנטאר לא היתה פוגעת בנו במשך שנים״.

מערכת חדשות 0404 העבירה את החוברת והפרטים למחלקה המשפטית שלה לבחינת הגשת תביעה בגין הונאה ופגיעה כלכלית.

את תגובת קנטאר מדיה בע״מ נביא בהמשך, במידה ונקבל.

תמונות מתוך החוברת שנשלחה לאזרחים:

חדשות 0404, ערוץ 20 ומייקי כלל לא קיימים על פי החוברת

מתוך חוברת TGI

מגזין ערוץ 20 לא קיים על פי החוברת

מתוך חוברת TGI

מגזין ערוץ 20 לא קיים גם בקטגוריית מנויים בחוברת

מתוך חוברת TGI

את ערוץ 20 בטלוויזיה הכניסו לטבלה נפרדת מערוצי החדשות

מתוך חוברת TGI

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]