בלוף הרייטינג נחשף: אחוז הצפייה שניתן לערוץ 20 בעת שכלל לא שידר בראש השנה - 0404
בלוף הרייטינג נחשף: אחוז הצפייה שניתן לערוץ 20 בעת שכלל לא שידר בראש השנה

בלוף הרייטינג נחשף: אחוז הצפייה שניתן לערוץ 20 בעת שכלל לא שידר בראש השנה

מישהו מפחד מערוץ 20. מאוד מפחד. הרייטינג שצובר הערוץ, מבול התגובות מידי יום לתכניות והחדשות שעם ישראל אוהב, גורמים לאי נוחות בשמאל. בתקשורת השמאל. לחגיגה, מצטרף נושא המדרוג. אותו בלוף שעל פיו מוכרים פרסומות בטלוויזיה.

בכל הזדמנות, כלי תקשורת כזה או אחר, בוחר לדווח על נתוני הרייטינג של ערוץ 20. הם דואגים לפמפם כי בערוץ צופה אחוז אחד בלבד מכלל הצופים. לדיווחים שלהם הם מצרפים את דו״ח נתוני הרייטינג מאותו היום.

עם ישראל לא נחשף לעובדות האמתיות ולשיטת הדגימה ההזויה. כך זה עובד: המדרוג בשיטת ה"פיפל-מיטר", המבוצע ע״י חברת קנטאר מדיה באמצעות מכשיר אלקטרוני בודק הרגלי צפייה ב-700 בתים. לכם נספר, כי רוב המכשירים מצויים בגזרת המרכז – תל אביב. הכיצד יכולים 700 בתים בישראל ללמד על כל מה שקורה ברחבי ארצנו? ללמד על כל בתי האב? כיצד יכול משה מתל אביב ללמד על דני מנהריה? התשובה ברורה לכם. בלתי אפשרי.

לטענות, יש צורך כמובן גם להביא הוכחות. אז הנה לכם המציאות ההזויה של הרייטינג. מידי יום מדורגת (על פי השיטה ההזויה) התכנית של אמיר איבגי בערוץ 20 והיא זוכה לפי מדרוג זה ב-0.2-0.4 אחוז רייטינג. לכאורה, כמעט ללא צופים כלל. ועכשיו לבדיחה העצובה: ביום ב׳ של ראש השנה, בזמן שרבים מעם ישראל שהו בבית הכנסת, התפללו והתרגשו מתקיעות השופר, החל מ-10:00 בבוקר, העניק המדרוג רייטינג לערוץ 20 של 0.2 ובפיק הגבוה יותר 0.4. במילים אחרות, בין 10:00 ל-16:00, צפו בערוץ 20 כ-12 אלף צופים אדוקים ונלהבים. עד כאן נחמד, אלא מאי, במועד זה, ערוץ 20 כלל לא שידור כלום. לא היו תכניות בערוץ, שכן ערוץ 20 אינו משדר בשבתות וחגים. כאמור, לפי המדרוג, 12,000 איש עקבו בהתלהבות אחר ה…. שקופית ששודרה בערוץ 20 ביום ב׳ של ראש השנה. 12,000 איש צפו ב… כלום! פשוט לא יאמן.

אם לא הבנתם, נציין כי למעשה, בפיק (בקטע הגבוה) צפו בזמן שאין שום שידור בערוץ 20, יותר צופים מאשר בתכניתו של אמיר איבגי ביום ממוצע (כך על פי המדרוג ההזוי). הבנתם את הבלוף? למלל זה מצורפים הצילומים המקוריים מתוך התוכנה. זה החומר שנשלח לערוצים הלוקחים חלק בדירוג הרייטינג. אז הנה לכם, עם ישראל צפה בערוץ 20 בזמן שלא היו בו שידורים כלל….

זה לא מסתיים בראש השנה. אמש, שודר ראיון בלעדי עם אלאור אזריה בתכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20, תכנית בהגשתי. המוני בית ישראל צפו בתכנית דרך מקלטי הטלוויזיה. איך אנחנו יודעים, אתם שואלים? מעל 7,100 הודעות פרטיות בוואטסאפ התכנית, רק במהלכה ועוד כ-4,300 תגובות במהלך השידור החי בפייסבוקים 0404 וערוץ 20 – תגובות של צופים שצפו בשידור חי בתכנית וביקשו להגיב לאזריה בשידור (חלק מפורמט התכנית). כ-11,400 תגובות בשידור חי!

זה לא מסתיים שם. הרשת החברתית געשה במהלך התכנית. רבים מאוד צפו בה ומי שגם קפץ לרשת הטוויטר, ראה מה קורה שם… במהלך התכנית. כל זה לא הפריע לדגימה ההזויה להעניק 1.3 אחוז רייטינג בממוצע לראיון הבלעדי של אלאור אזריה בערוץ 20 – ראיון בו צפו חיילים רבים, סטודנטים, הורים לילדים ולחיילים ברחבי הארץ והמונים אחרים. תוסיפו אליהם את כל מי שגולש וחבר בקבוצות הוואטסאפ הרבות ובדפי הפייסבוק השונים העוסקים באלאור אזריה. רובם שם צפו בתכנית בשידור חי ונגלה לכם, שם מדובר בכמות של יותר מ-100 אלף חברים! להודעת הפוש (התראה לסלולר) של חדשות 0404 שיצאה בתחילת התכנית וקראה להצטרף אליה… נכנסו אלפים. גם להודעות הפוש של ערוץ 20 בתחילת ובמהלך התכנית נכנסו רבים. רק הנתון הזה בלבד, גבוה מכל מה שהעניק בלוף הרייטינג.

גילוי נאות: הכותב, אנוכי, מגיש את התכנית ״האולפן הפתוח״ ומשמש גם בעלים באתר חדשות 0404.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]