צו פינוי למבנה "הרפסודה הלבנה" שהוקם באילת ללא היתרים ותוכניות - 0404
צו פינוי למבנה המשרד להגנת הסביבה

צו פינוי למבנה "הרפסודה הלבנה" שהוקם באילת ללא היתרים ותוכניות

המשרד להגנת הסביבה הוציא צו להסרת פגיעה בסביבה החופית למבנה "הרפסודה הלבנה" באילת. זאת, בתוקף סמכותו לפי סעיף 9 לחוק שמירת הסביבה החופית, ולאחר שהוצאה התראה לבעלי המבנה ולאחר מתן זכות השימוע טרם הוצאת הצו. משלא בוצע אף לא השלב הראשון שנדרש בסיכום השימוע והתברר כי בעלי המבנה אינם מתכוונים לשתף פעולה, הוציא המשרד צו לפינוי המבנה מהים, לא יאוחר מ-31 באוקטובר 2021.

צו הסילוק שהוצא, בחתימת סמנכ"ל בכיר לאכיפה במשרד להגנת הסביבה יצחק בן דוד, דורש את הסרת המבנה על כל חלקיו מהים וכן נקיטת האמצעים הדרושים לשיקום הסביבה החופית על מנת להשיב את המצב בים לקדמותו – ללא עמודים, מתקנים וחלקים שונים, תוך הותרת הקרקעית טבעית ללא כל פסולת.

מבנה "הרפסודה הלבנה" ממוקם בים מחוץ לשובר הגלים המזרחי של המרינה באילת. הוא נבנה ללא היתר בנייה כנדרש וללא תוכנית תקפה החלה על השטח במקום זה.

המבנה מהווה פגיעה בסביבה החופית וגורם, בין השאר, לפגיעה במערכות האקולוגיות הטבעיות המתקיימות בסביבה החופית, לסיכון או נזק לבתי גידול של צומח או בעלי חיים ימיים ולרבייתם, וכן פגיעה בחזות הים הטבעי והייחודי ומבט מהחוף אל הים. כמו-כן המבנה מהווה סכנה לבטיחות כלי השיט, על פי חוות דעת של רשות הספנות והנמלים.

המשרד להגנת הסביבה מחויב לשמירה על הסביבה הימית והחופית, ויפעל ככל שיידרש על פי סמכויותיו, להסרת מפגעים הפוגעים בים ובסביבה החופית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]