פרסום ראשון: עיריית ירושלים שוב משתמשת בשפה פרוגרסיבית ואנטי מגדרית - 0404
פרסום ראשון: עיריית ירושלים שוב משתמשת בשפה פרוגרסיבית ואנטי מגדרית משה ביטון

פרסום ראשון: עיריית ירושלים שוב משתמשת בשפה פרוגרסיבית ואנטי מגדרית

לאחר שעיריית ירושלים הסירה בתחילת השנה את המונחים "אבא" ו-"אמא" מטפסי משרד החינוך בעיר, על מנת לרצות את הטוענים שמשפחה לא מורכבת דווקא מאבא ואמא, העירייה שוב משתמשת בשפה פרוגרסיבית ואנטי מגדרית.

בהודעה לתושבים נכתב: "תושב.ת יקר.ה החל ממחר יתקיים בכיכר ספרא מבצע חיסונים ענק".

כזכור השפה האנטי מגדרית מקודמת על ידי גורמים בקהילת הלהט"ב ועל ידי גורמים פמיניסטים רדיקליים וזאת על מנת לטשטש ואף למחוק כל זכר להבדל בין המינים, וזאת בניגוד לדעתה של האקדמיה ללשון.

מנכ"ל בצלמו, שי גליק, מסר: "מצער שעיריית ירושלים נכנעת לרוח הפרוגרסיביות. תושבי העיר רובם ככולם אינם אוהבים ורוצים שפה זו. רק לאחרונה בצה"ל ובנציבות שירות המדינה הפסיקו לחלוטין עם שימוש בשפה זו. שפה זו איננה מקדמת את הנשים כי אם ההיפך. אנחנו קוראים לעיריית ירושלים להשתמש בשפה העברית הרגילה ולפעול לקידום נשים במקומות שצריך".

עו"ד נעמה סלע, יו"ר פורום הארגונים למען המשפחה, מסרה בתגובה: "פורום הארגונים למען המשפחה בישראל מגנה את התנהלות עיריית ירושליים באימוץ השפה האמגדרית בפרסומיה. ירושליים היא בירת העם היהודי מזה 3000 שנה וזאת בזכות המסורת היהודית שההשפה העברית הנה מסימניה. נסיונות לשבש את העברית באיצטלה של "קידמה" פרוגרסיבית הנם אחיזת עיניים ומובילים את מדינת ישראל אחורנית לבלבול ופרוד".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "עיריית ירושלים פועלת במרשתת ובפרסומיה תוך שמירת שפה מקובלת במדיום הרלוונטי, ופונה לגברים ונשים כאחד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]