הרמטכ"ל: "לא נאפשר לאף מוסד זר ונטול סמכות להתערב בפעילותינו להגנת ישראל" - 0404
הרמטכ פלאש 90

הרמטכ"ל: "לא נאפשר לאף מוסד זר ונטול סמכות להתערב בפעילותינו להגנת ישראל"

הרמטכ"ל אביב כוכבי הגיב לפני זמן קצר (רביעי) על החלטת בית הדין בהאג, אשר הודיע היום באופן רשמי כי הארגון יחקור "פשעי מלחמה" של ישראל בעזה ויהודה ושומרון.

הרמטכ"ל אמר כי ההחלטה הינה משוללת תוקף מיסודה, והתקבלה באופן לא ענייני וללא סמכות. עוד ציין כי "ייעודו של צה"ל הוא להגן על ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה, ולא נירתע מלהמשיך לפעול באופן מתמיד ונחוש למימוש ייעוד זה.

צבאות הטרור הפועלים נגדנו מתמקמים במכוון במרחב האזרחי, ובחסות האוכלוסייה והשטח הבנוי הם תוקפים את אזרחי ישראל ומשם מנהלים את הלחימה. נמשיך לפעול במלוא כוחנו להגן על המדינה ואזרחיה ולפגוע באויב. כתמיד, נעשה זאת תוך שמירה על מחויבותנו לרוח צה"ל, לערכיו ולחוק. החלטת התובעת לא תסית אותנו מדרכנו. זו משימתנו, זו אחריותנו המקצועית וזו מחויבותנו הערכית.

לאורך כל השנים שמר צה"ל על החוק ועל ערכיו. כאשר מתגלות סטיות מהשורה, אנו הראשונים לבדוק ולחקור, להפיק לקחים, וגם לנקוט צעדים ולמצות את הדין עם האחראים כשנדרש.

לא נאפשר לאף מוסד זר ונטול סמכות להתערב בפעילותנו להגנת ישראל, וודאי לא להעמיד בסיכון משפטי את המשרתים בצה"ל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]