בית הדין בהאג: "נחקור פשעי מלחמה של ישראל בעזה ויהודה ושומרון" - 0404
בית הדין בהאג: ויקיפדיה

בית הדין בהאג: "נחקור פשעי מלחמה של ישראל בעזה ויהודה ושומרון"

בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג הודיע היום (רביעי) באופן רישמי כי הארגון יחקור "פשעי מלחמה" של ישראל בעזה ויהודה ושומרון. התובעת, פאטו בנסודה, הודיעה שבשלב הראשון ימסרו הודעות לכל הגורמים אשר צפויים להיות מעורבים בחקירה. היא הוסיפה כי תינתן להם הזדמנות לערוך חקירה פנימית ביניהם בטרם תחל חקירת בית הדין.

התובעת בנסודה צפויה לסיים את כהונתה בחודש יוני הקרוב, ובישראל הביעו תקווה כי תוחלף בתובע שיבחר שלא לחקור את ישראל, בטרם תתפתח החקירה בניהולה.

במועצת יש"ע הגיבו להודעת בית הדין: "בית הדין בהאג הוכיח היום שאין לו שום רצון להביא צדק, אלא להלך אימים על מדינת ישראל. ההתיישבות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן היא חוקית וכל יישוב שנמצא בשטחה עומד בכל התקנות.

האנטישמיות שמובילה את בית המשפט הבינלאומי בהאג, היא עוד חלק בשרשרת ארוכה של מעשיות שרחוקות מהמציאות. אנו ממליצים לשופטים במגדל השן לרדת לכאן, לראות את חייהם של המתיישבים ושל הערבים ולהבין עד כמה ההתיישבות הועילה לחיי השגרה של האוכלוסייה הערבית.

אנו מצפים מראשי המדינה לעמוד בעוז מול הקולות האלה. יש להחיל את הריבונות לאלתר על כל שטחי C כדי שלא יהיה ספק לגבי מעמד ההתיישבות ביהודה ושומרון ולאשר בנייה נרחבת בכל מרחבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן. רק כך נוכל להראות לכל העולם שאנו בטוחים בצדקת דרכנו ושאנו לא מפחדים מאיומי סרק".

מתנועת "אם תרצו" נמסר: "החלטה סהרורית זו הגיעה בזכות אותם ארגוני הדה-לגיטימציה הפועלים נגד ישראל בזירה הבינ"ל כמו "שוברים שתיקה", "עדאלה" ו-"בצלם". יש להוקיע מכל וכל את הארגונים הפועלים במימון ממשלות זרות נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל ועל הממשלה הבאה החובה למסות את הארגונים שעיקר המימון שלהם ממשלות זרות ובכך לצמצם את האינטרס של הממשלות הזרות לחתור תחת הדמוקרטיה הישראלית. מדובר בהחלטה אנטישמית שהקשר בינה לבין המציאות לא קיים".

ארגון "עד כאן" הפועל כנגד הארגונים האנטי-ישראליים בישראל מסר: "בית הדין בהאג, מתודלק מארגונים אנטי-ישראליים מקומיים המוציאים דיבתם של חיילי צה"ל ושל ישראל בעולם – בצלם, שוברים שתיקה יש דין ונוספים. החלטת בית הדין, היא קריאה אחרונה למדינת ישראל לשים סוף לפעילות העויינת של ארגונים אלו. זו פעילות שפוגעת בביטחון ישראל, נותנת גב לאויבי ישראל ולטרור להמשיך ולפעול ומסרסת את היכולת של מדינת ישראל להגן על עצמה. הפתרון הוא אחד – לסגור את הארגונים הללו ויפה שעה אחת קודם.

נזכיר כי רק אתמול הגישו לוחמי צה"ל אשר לחמו בצוק איתן תביעת ענק שנייה, יחד עם ארגון "עד כאן" כנגד "שוברים שתיקה" ומנהליו, וזאת בגין הוצאות דיבה ושקרים שפורסמו בחוברת ע"י "שוברים שתיקה" לאחר הלחימה במבצע צוק איתן בה נטען כי חיילי צה"ל ביצעו פשעי מלחמה במהלך המבצע, טענות אשר התבררו כשקריות. בתביעות דורשים הלוחמים יחד עם "עד כאן" סכום של מעל ל-3.5 מיליון ש"ח פיצוי לחיילים, וכן הסרת כל הפרסומים והתנצלות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]