רה"מ הודיע: פתיחת הלימודים - בימים הקרובים, שנת הלימודים תוארך - 0404
רה לע"מ

רה"מ הודיע: פתיחת הלימודים – בימים הקרובים, שנת הלימודים תוארך

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר היום (ראשון) מתווה לימודים שיאפשר להמשיך את שנת הלימודים בחודש יולי. לדברי רה"מ: "הפתיחה המודרגת של הלימודים תתבצע בימים הקרובים בערים הצהובות והירוקות גם בכיתות ז'-י'.

בנוסף, יש צורך להשלים את פערי החינוך שנוצרו במהלך השנה הקשה הזו. לכן, שר החינוך ואני מביאים מתווה עקרוני להארכת שנת הלימודים גם בחודש יולי. אנחנו חייבים לתת לכל ילד וילדה בישראל את ההזדמנות להשלים את מה שהחסירו. נשמור בקפדנות על זכויות המורים, נדאג לתשלום מלא עבורם. אני אומר זאת כאן לרן ארז, וליפה שלא נמצאת כאן. יהיה בסדר, עליי. אני לוקח על זה אחריות יחד עם שר החינוך ושר האוצר".

רה"מ הוסיף כי ישנה גם תכנית ארוכת טווח לחיסונים נגד קורונה: "שני החיסונים שקיבלתם לא יחזיקו מעמד לעד, יהיה צורך לחדש את הנוגדנים כל פעם מחדש". בהמשך לדברים אמר שר החינוך יואב גלנט: "הנחיתי את מנכ"ל המשרד להשלים את ההיערכות לפתיחת כלל המוסדות משלישי הקרוב".

בהמשך התייחס רה"מ נתניהו לעניין ועדת החריגים ואמר: "זאת ועדה מקצועית של משרדי הממשלה, שבוחנת 4,000 פניות ביום. מה שראינו בכתבות בטלוויזיה שאנשים עוקפים את הוועדה ומפרים החוק – זה בלתי נסבל ונפעל כנגד זה. אני מדגיש: הוועדה פועלת באופן מקצועי. בוועדה יושבים יועצים משפטיים של המשרדים השונים, אין להם מושג אם מבקש הבקשה הוא חילוני או חרדי.

הם לא נותנים הטבות לאף אחד. אפשר לצלם מטוס שמגיע מניו יורק והוא מלא חרדים, אבל לא מצלמים את המטוס שמגיע מאירופה וכמעט אין בו חרדים. זה לא משטר שעושה סלקציה בין אנשים. הכל הולך לפי פניות ואני מבקש לקיים את הדברים הללו ולא לשסות קבוצה בקבוצה בדיוק בזמן שאנחנו צריכים לאחד כוחות ולצאת ביחד מהקורונה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]