בימין זועמים על "תחקיר נתב"ג" | גנץ ידרוש להכניס נציג מטעם משרד המשפטים לדיוני הוועדה - 0404
בימין זועמים על תומר נויברג, פלאש 90

בימין זועמים על "תחקיר נתב"ג" | גנץ ידרוש להכניס נציג מטעם משרד המשפטים לדיוני הוועדה

תגובות רבות נשמעו הערב (מוצ"ש) במערכת הפוליטית על תחקיר תקשורת השמאל בעניין וועדת החריגים בנתב"ג, לפיו "רוב הזוכים להיכנס לישראל הם חרדים, שנכנסים על ידי פרוטקציות וקשרים וחלקם אף על ידי זיופים". שרת התחבורה מירי רגב אמרה בעקבות כך כי "וועדת החריגים מאוד מקצועית. יש אלפי חוזרים חילונים, בטופס הבקשה לא כתוב אם הוא חרדי או לא".

יו"ר ש"ס אריה דרעי הרחיב כי ‏‏"ערוץ 12 יצא בקמפיין ארסי ומכוער נגד החרדים, שנובע כנראה משיקולים פוליטיים. עיתונאי שטען שהחרדים הם "חבורת מפגרים חומניסטיים" שידר בערב שבת כתבה מסלפת ומסולפת על העדפת חרדים בכניסה לישראל. הערב תוקף הערוץ את מיזם משרד הפנים שמסייע ב-700 מיליון שקלים לנזקקים וטוען שהותאם לחרדים. בושה.

‏העובדות: בוועדת החריגים אין העדפה לאף אוכלוסיה. חרדים רבים מגיעים מניו יורק, חילונים רבים מגיעים מפרנקפורט. ולגבי הסיוע למשפחות החלשות: מיליון בני אדם יזכו בקרוב לסיוע לרכישת מזון. חלק קטן מיועד למשפחות נזקקות חרדיות והלוואי שהיה יותר כסף לעוד אנשים. אבל העיקר להסית".

יו"ר יהדות התורה יצחק פינדרוס הוסיף: "כבר שבועות שעל שולחני מצטברים עשרות מקרים מזעזעים שנדחו ע"י ועדת החריגים. בעקבות כך נאבקתי נגד סגירת נתבג ומניעת האפשרות מאזרחים ותושבים לשוב לביתם ולמשפחתם. פעם אחר פעם פניתי לנציגי יש עתיד וישראל ביתנו שיצטרפו אלי ויפילו את התקנות הלא הגיוניות ולא מוסריות, ושוב ושוב הם התחמקו".

שר התחבורה לשעבר ויו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ' כתב ארוכות על הנושא: "‏יש לי ביקורת רבה על התנהלות הממשלה בנתב"ג. בעיקר על המעבר הקיצוני מפתיחה מופקרת בלי בדיקות לסגירה הרמטית שתקעה ישראלים תמימים מחוץ לבית בכל מיני פינות נידחות ללא מענה. אבל ה"תחקיר" שפורסם בשבת הוא פייק אחד גדול. איך אני יודע? פשוט מאוד. מניסיון אישי.

‏טיפלתי בשבועות החולפים בעשרות רבות של פניות שקיבלתי מאנשים במצוקה שאת אף אחד מהם אני לא מכיר. לחלקם הצלחתי לעזור ולאחרים לא. אין לי מושג לגבי אף אחד מהם אם הוא דתי או חלוני או חרדי, ימני או שמאלני, ונציגי וועדת החריגים והערר שאליהם העברתי את הפניות מעולם לא שאלו אותי שאלה כזו.

הם ביקשו פרטים ומסמכים כדי להבין את המקרה ובעיקר בדקו אם התשובה הקודמת היתה שגויה בשל העומס הרב. הם עובדים סביב השעון בעומס מטורף ובודקים עשרות אלפי בקשות. בסופו של יום מדובר בשיקול דעת ולפעמים משהו נופל בין הכסאות. הניסיון לטעון שיש העדפה למגזר או סיבה מסויימת מופרך לחלוטין.

‏זה חלק מקמפיין שקרי ומתוכנן נגד הימין והמחנה הלאומי שבאופן טבעי כולל את החרדים. הקמפיין הזה מבוסס על עריכת דמוניזציה לחרדים ועל גבי זה טענה שהימין נכנע להם. שיטה קבועה של השמאל לסכסך בין האוכלוסיות השונות בישראל ולגרוף על זה הון פוליטי.

‏אנשי ימין שמבטיחים "לאחות את הקרעים בעם" אבל רוכבים על הקמפיין השקרי הזה ומשתפים איתו פעולה רק כי הוא משרת אינטרס פוליטי רגעי שלהם מזכירים לי דגים מתים שנסחפים עם הזרם העכור ומוכיחים שהם לא מתאימים להנהגה שדורשת להיות דג חי ואמיץ ששוחה נגד הזרם".

על רקע התחקיר, שר המשפטים בני גנץ הודיע כי ידרוש להכניס נציג מטעם משרד המשפטים לדיוני הוועדה. בהודעה מטעמו נכתב: "בכוונת גנץ להודיע בישיבת הממשלה שתיערך ביום שני, כי אם לא יתקבל מתווה שבמסגרתו כל ישראל שמעוניין להגיע ולממש את זכות ההצבעה שלו, לא יוארכו התקנות על נתב"ג המסתיימות ב-10.3 כלל, וזה יהיה באחריותו הבלעדית של נתניהו ויוכיח שהוא דואג לפוליטיקה לפני שהוא דואג לחיי אדם. גנץ ציין, כי יש זמן רב להיערך, וכי הוא קורא לנתניהו לא להביא להפקרות.

גנץ אמר הערב, כי המציאות בשטח מזעזעת, ואין ספק שיש לחשוף באופן דחוף את הקריטריונים שלפיהם עובדת הוועדה, ולדאוג שיש נציג מטעם משרד המשפטים שדואג שלפיהם היא מתנהלת. עוד ציין גנץ, כי משרד הביטחון סייע בהתקשרות עם חברה שיכולה לספק אלפי בדיקות ביום בנתב"ג, ואין כל בעיה להביא ארצה את כל הישראלים שנמצאים בחו"ל ומעוניינים לשוב לבחירות, ולחייב אותם בשתי בדיקות ביום לצורך מימוש זכותם הדמוקרטית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]