השרה רגב: "שקד, על מה את קופצת? היית שרת משפטים, אבל לא שינית את השיטה" - 0404
השרה רגב: מרים אלסטר, פלאש 90

השרה רגב: "שקד, על מה את קופצת? היית שרת משפטים, אבל לא שינית את השיטה"

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב, חברת הוועדה למינוי שופטים, ביקרה היום (שני) בישיבת סיעת הליכוד את התנהלות הוועדה אמש.

השרה רגב אמרה בפתח הישיבה: "ראינו אתמול איך פועלת וועדה לבחירת שופטים בצורה של שמור לי ואשמור לך. זה לא מזג שיפוטי. זה מזג פוליטי, דורסני. רשימות סגורות שמגיעות מהבית. הפקרות בקודש הקודשים. אלה שאמורים למנות שופטים שיביאו לידי ביטוי את המגוון של החברה הישראלית – ממנים את מי שיש לו את אותו DNA.

ראינו אתמול איך דנו ב-136 שופטים, ומינו 61. זה בערך 2 דק לכל מועמד. אפילו מנה חמה לוקח יותר זמן להכין! שופטי אינסטנט – זה מה שהיה אתמול. ככה גונבים את הקול של הציבור. בג"ץ פוסל חוקים של הכנסת בטענה שהם נעדרו דיון מהותי, אבל הם בעצמם, בדיונים שלהם מקדישים 2 דקות למועמד.

נציגי הכנסת לא היו, נציגי הממשלה לא היו, הציבור לא היה שם. איפה הנשיאה חיות, שתפעל כמבוגרת אחראית? הם ניצלו את זה כדי להביא מינויים ללא הסכמה ולכן אני יחד עם חברתי אסנת מארק עתרנו היום לבג"ץ כדי לערער על החלטות הוועדה אתמול, על כך שהקוורום אינו חוקי ועל התנהלות הדיונים".

בהמשך תקפה השרה את ח"כ איילת שקד ואמרה: "אני רוצה לומר לאיילת שקד: על מה בדיוק את קופצת? את חזקה בטוויטר בדיוק כמו בנט וחלשה בעשייה. היית שרת משפטים, אבל לא שינית את השיטה! זה מה שמצופה משר. היא לא עשתה שום רפורמה ושום שינוי אמיתי בוועדה לבחירת שופטים. היא לא שינתה את השיטה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]