מארק נגד ניסנקורן: "במחטף דורסני בלי פרוטוקול - מונו 61 שופטים בשעתיים, 3 דקות למועמד" - 0404
מארק נגד ניסנקורן: יונתן סינדל, פלאש 90

מארק נגד ניסנקורן: "במחטף דורסני בלי פרוטוקול – מונו 61 שופטים בשעתיים, 3 דקות למועמד"

הוועדה לבחירת שופטים הודיעה הערב (ראשון) על מינוי 61 שופטים חדשים. בין היתר מונה למחוזי ירושלים השופט עבאס עאסי, שאת קידומו ניסו למנוע שרת התחבורה מירי רגב וח"כ אסנת מארק.

רגב ומארק שנעדרו מישיבת הוועדה כמחאה על קידומו של עאסי הדגישו כי "אין מדובר בהיעדרות אקראית. בפועל כרגע פועלת הוועדה מבלי שנציגי הריבון, הרשות המחוקקת, נוכחים בה. אין מדובר בפוליטיקה מפלגתית או מוסדית, שכן מדובר בנציגים משתי סיעות שונות". פסיקותיו של עאסי ידועות כאנטי-ציוניות, ועל כן איימו שתי נציגות הימין שמא דרישתן לא תתקבל, תוגש על ידן עתירה לבג"ץ.

שר המשפטים אבי ניסנקורן, כתב בחשבון הטוויטר שלו בתום הישיבה: "סיימנו כעת ישיבה של הוועדה לבחירת שופטים. מינינו עד כה כמאה שופטות, שופטים ורשמים מצויינים. רעשי הרקע והניסיונות לפגוע בעבודת הוועדה לטובת עסקנות פוליטית לא צלחו ולא יצלחו".

מארק תקפה את ניסנקורן ואמרה כי "‏שר המשפטים עומד כחומה בצורה נגד הניסיון להשיב את אמון הציבור במערכת המשפט! במחטף דורסני, בלי פרוטוקול, בלי פיקוח, בפורום לא חוקי של שישה חברי וועדה, נדנו היום מאות מועמדים ומונו 61 שופטים בשעתיים! בערך 3 דקות למועמד. בסבב הקודם ערכנו דיון של 5 וחצי שעות כדי למנות פחות מ-20 שופטים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]