"בני גנץ הפקרת אותנו": מפגינים מוחים על סכנת הסגירה של מאפיית "לחמנו" בקרית שמונה | צפו - 0404

"בני גנץ הפקרת אותנו": מפגינים מוחים על סכנת הסגירה של מאפיית "לחמנו" בקרית שמונה | צפו

מאפיית "לחמנו" בקרית שמונה המעסיקה כ-120 עובדים ביישוב, נמצאת בימים אלו בסכנת סגירה, לאחר שהפסידה במכרז של משרד הביטחון לאספקת לחמים לצה"ל. המאפייה, פעילה קרוב ל-70 שנים ומספקת לחם לבסיסי צה"ל בכל הארץ, זוהי הכנסתה העיקרית.

לאחר שמשרד הביטחון החליט לא אפשר לה לגשת למכרז, כמו בשנים עברו, המאפייה צפויה לסגור את שעריה ולשלוח כ-120 עובדים למעגל האבטלה, מדובר במכה קשה מאד לעובדים בפרט ולעיר בכלל שגם כך מתמודדת בימים אלה עם משבר הקורונה – ועל כן תושביה מוחים.

במכתבו לשר לנושאים אסטרטגיים, אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, ח"כ מיכאל ביטון, כתב ח"כ ינון אזולאי בעניין: "בשיחה שקיימתי הבוקר עם מנהל התפעול של המאפייה מר גלעד אהרונסון הוא טוען כי במשך 40 שנה הם היו ספק הלחמים של צה"ל כשבעשר השנים האחרונות הם היו הספק העיקרי כמעט באופן מלא.

בנוסף טען, כי לא אפשרו להם להשתתף במכרז כמו שהיה עד היום. הסיבה לכך לטענתו, קשורה בעלייה בתשומות הייצור, שהפכה את הפעילות של המפעל להפסדית, כאשר ביקשו בעלי המפעל בשנה שעברה שלא לממש את האופציה שהייתה להם במכרז, להאריכו בשנה נוספת, יצא משרד הביטחון במכרז חדש, בו זכתה מרחבית רק בכשליש מהאספקה, כשהספק המרכזי שזכה במכרז הוא מאפיית ברמן לאחר שהציעה מחיר נמוך במיוחד, מחיר שמאפיית מרחבית לא יכלה לעמוד בזה.

עוד הוסיף אהרונסון, אלו אנשים שעובדים עשרות שנים במפעל, די בכך שאלפי משפחות מקרית שמונה והאזור נמצאות בחוסר ודאות בשל התפשטות נגיף הקורונה, כך שאסור להכניס למעגל הזה גם את מאות המשפחות שמתפרנסות מהמאפייה ונמצאות כיום בחוסר וודאות כלכלי. אני לא רוצה לתאר מה יקרה בעיר שגם כך נמצאת בבעיית אבטלה קשה מאוד. אין בקריית שמונה ובסביבתה די מקומות עבודה שיכולים לקלוט מספר כזה של עובדים.

באפשרות משרד הביטחון להעביר למפעל %30 מהאספקה כמפעל בפריפריה, על בסיס העדפה לאומית לקריית שמונה, מה שלא נעשה במכרז. לאור האמור, אודה להתייחסותך וטיפולך בהקדם". העתק של המכתב נשלח גם לשר הביטחון בני גנץ ומנכ"ל משרד הביטחון אמיר אשל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]