זעם רב בקריית שמונה על גנץ ומערכת הביטחון: ״הם מצליחים לעשות את מה שנסראללה ואלפי קטיושות לא הצליחו״ | צפו - 0404
צילום: דוברות עיריית קריית שמונה

זעם רב בקריית שמונה על גנץ ומערכת הביטחון: ״הם מצליחים לעשות את מה שנסראללה ואלפי קטיושות לא הצליחו״ | צפו

עשרות עובדי מאפיית "לחמנו-מאפיה מרחבית" מקריית שמונה, יחד עם ראש העיר אביחי שטרן וסגניו יורם ממן ויהודה חיים, הפגינו הבוקר (שלישי) מול ביתו של שר הביטחון בני גנץ בראש העין, במחאה על כוונת המשרד להפסיק את הזמנת הלחם מהמאפייה לבסיסי צה"ל בארץ, דבר שיביא לסגירת המאפיה הצפונית ופיטורי העובדים.

לאחר שמשרד הביטחון יפסיק את ההתקשרות עם המאפיה, היא צפויה לסגור את שעריה ולשלוח 150 עובדים למעגל האבטלה. שטרן אמר בזעם: "המאפייה המרחבית מהווה את אחד מהסמלים התעסוקתיים בקריית שמונה ומפרנסת מאות משפחות מקריית שמונה ויישובי הגליל המזרחי.

אלפי קטיושות שנורו בעבר על העיר לא עצרו מעולם את המסועים של הלחם ואת עבודתם הנאמנה של עובדי המאפיה המרחבית, גם תחת אש וללא מיגון והכל כדי לדאוג לחיילים הלוחמים בחזית. מה שאלפי קטיושות לא עשו, אסור שמשרד הביטחון יעשה!".

״לא אתן יד לסגירת המאפייה המרחבית! אסור לנו לחזור לתקופת 'לחם עבודה'". הוסיף ראש העיר. "אסור שהמאפייה תיסגר ומאות משפחות יאבדו את מקור פרנסתן. מספיק לנו שאלפי משפחות מהעיר והאזור נמצאות בחוסר ודאות בשל התפשטות נגיף הקורונה, כך שאסור להכניס למעגל הזה גם את מאות המשפחות שמתפרנסות מהמאפייה המרחבית ונמצאות כיום בחוסר וודאות כלכלית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]