מליאת הכנסת דחתה את כל הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה - 0404
מליאת הכנסת דחתה את כל הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה יניב נדב, דוברות הכנסת

מליאת הכנסת דחתה את כל הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה

מליאת הכנסת הצביעה הערב (שני) בעד הודעת ראש הממשלה שנמסרה מוקדם יותר למליאה. 53 חברי כנסת הצביעו בעד הודעתו לעומת 40 ח"כים שהצביעו נגד.

כמו כן דחתה המליאה את כל הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה. ההצעה "כישלון ממשלת ישראל בטיפול בקורונה ואיבוד השליטה של ראש הממשלה על המשבר" (יש עתיד-תל"ם) נדחתה ברוב של תומכים 30 לעומת 53 מתנגדים. ההצעה "כישלונה של הממשלה בתחום הכלכלי, החברתי, האזרחי והמדיני" (מרצ) נדחתה ברוב של 39 תומכים מול 53 מתנגדים.

ההצעה "כישלון הממשלה באיסוף נשק חם בלתי מורשה המפוזר במרחב הציבורי, במיוחד בחברה הערבית ומשמש אמצעי לפשע" (הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, תע"ל, בל"ד) נדחתה ברוב של 30 תומכים מול 56 מתנגדים. ההצעה "מחדל הממשלה במערכה מול נגיף הקורונה" (ישראל ביתנו וימינה) נדחתה ברוב של תומכים 30 מול 56 מתנגדים ושני נמנעים.

עדינה ולמן, דוברות הכנסת

השר אופיר אקוניס אמר במליאה: "היום שמעתי את חבר הכנסת אביגדור ליברמן, בתחילת ישיבת סיעתו מפלגתו. בה הוא בעצם מעודד את אותם בעלי עסקים אשר פתחו את העסקים בתקופת הסגר, להמשיך בדבר יש השגות על מדיניות הסגרים לא מהיום, מהסגרים הראשונים, בוודאי בגל השני. ועדיין, אני אומר את דבריי בממשלה, אני אומר את דבריי בתקשורת, אני מנסה לשכנע. לא שכנעתי, קיבלתי את הכרעת הרוב, אני נושא באחריות המשותפת לכל חברי הממשלה ובסופו של דבר גם לחברי הקואליציה.

למה? כי זה שלטון תקין. למה? כי זוהי דמוקרטיה. אתה אומר את דעתך, היא לא מתקבלת ברוב קולות, אתה נושא באחריות משותפת, לא בורח ממנה ולא מתחמק ממנה בכל מיני סיפורי מעשיות.

אני חושב שהעסקים צריכים להיפתח, בזהירות ובאחריות. אנחנו צריכים ללמוד את הלקחים של הגל הראשון. הזמן הזה שבו אנחנו נידרש, אם נתוני התחלואה אכן ילכו וימשיכו לרדת, אני בטוח שאנחנו נקצר את טווח הזמנים לפתיחה של ענפים נוספים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]