רה"מ: "קורא לכל מנהיגי הציבור משמאל ומימין – יחד נוריד את מפלס התחלואה והתמותה" | צפו - 0404
רה יניב נדב, דוברות הכנסת

רה"מ: "קורא לכל מנהיגי הציבור משמאל ומימין – יחד נוריד את מפלס התחלואה והתמותה" | צפו

מליאת הכנסת מתכנסת בשעה זו (שני) לישיבת פתיחת המושב השני של הכנסת ה-23. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בנאומו במליאה: "צעדי הסגר שאנו נוקטים נגד הגל השני של הקורונה מצילים חיים. הנתונים בימים האחרונים מצביעים על מגמת ירידה ברורה בתחלואה. תוך שבועיים, שיעור החולים המאומתים מכלל הנבדקים ירד מ-15% לכ- 7%.

זה מעודד, זה נותן תקווה, אבל מוקדם מדי לברך על המוגמר. אנחנו עדיין צריכים לבדוק את הנתונים של השבוע הזה, השבוע אחר החגים, אבל אין ספק שאנחנו בדרך הנכונה: דרך של אחריות וזהירות; דרך של הקפדה על לבישת מסכות ושמירת מרחק; דרך שנמשיך בה.

חברי הכנסת, לא היה קל להעביר את ההחלטה על הסגר. היו כאלה שחשבו שלא צריך סגר, שאפשר להמשיך עם אלפי נדבקים ביום בלי סגר. אני חשבתי שאם לא נטיל סגר תהיה עלייה גורפת בתחלואה. וזה בדיוק מה שהתחיל לקרות. היום רוב הציבור רואה שההחלטה שהובלתי יחד עם חבריי להטיל סגר הייתה נכונה. בלעדיה היינו צועדים ישר לתוך התהום.
 
חרף הביקורת, חרף התקשורת המגויסת והמגייסת, חרף הלחצים מתוך הממשלה ומחוץ לממשלה – אני עומד על כך שנשמור על הבריאות של אזרחי ישראל, ושנפתח את המשק רק בצורה בטוחה, זהירה והדרגתית. נפתח עסקים קטנים שאינם מקבלים קהל. נפתח את מסגרות החינוך לגיל הרך, ונפתח בהדרגה גם תחומים נוספים על פי נתוני התחלואה.
 
אם ננהג בחופזה, אם ניכנע לכל לחץ של כל מגזר, מהר מאוד נגיע לסגר נוסף. אני קורא לכל מנהיגי הציבור משמאל ומימין – לפעול יחד בערבות הדדית. נוריד את מפלס ההתלהמות והאלימות שאינה מקובלת בשום מצב, ויחד נוריד את מפלס התחלואה והתמותה".

עוד הוסיף רה"מ ואמר בפנייה לראשי הערים האדומות: "אני רוצה יחד איתכם להחזיר את הערים שלכם למעמד של ערים ירוקות. ולכן חשוב שתאכפו את ההנחיות בקרב התושבים שלכם.

כולם חשובים לי – יהודים, ערבים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים, צ'רקסים. ואני מבקש לומר מילה לראשי הציבור החרדי: עולם התורה יקר ללבי, ובהזדמנות זו אני מאחל בריאות איתנה לרב קנייבסקי. אבל התורה שלנו היא תורת חיים – היא מקדשת את החיים! ולכן, אמרו לקהילות שלכם – שמרו על הכללים, שמרו על החיים".

לבסוף תיאר את תכנית הפעולה במאבק בקורונה המורכבת משלושה שלבים: סגר, שגרת קורונה מקלה וחיסונים: "בשלב הסגר נשיג רמת תחלואה נמוכה שמאפשרת יכולת קיטוע, ונפתח את הכלכלה בצורה אחראית במתווה שנחליט עליו מחר בקבינט הקורונה.

שנית, בשגרת הקורונה תהיינה עדיין הגבלות, אבל נוכל להסיר חלק ניכר מהן באמצעות בדיקות מהירות שאנו מפתחים. אנחנו בין המובילים בעולם בפיתוח וביישום של בדיקות בזק, שנותנות תוצאות תוך דקות. ואנחנו עובדים לפתח בדיקות תוך שניות. זה יעזור לנו לשמור על הקשישים, לאפשר לימודים, לפתוח את עולם התעופה והתיירות, ולקיים עוד הרבה תחומים אחרים. שלישית, שלב החיסונים: אנחנו מפתחים חיסון משלנו במכון הביולוגי, אבל זה ייקח זמן.
 
ולכן אנחנו גם נערכים לקבל חיסונים ממדינות אחרות, שצפויות לפתח חיסונים בחודשים הקרובים. וכיון שאנחנו מדינה קטנה יש תור ארוך לקבלת החיסונים הללו. אני מפעיל את כל הקשרים שלי, שטיפחתי לאורך השנים, עם מנהיגים בעולם כדי להביא לכם, אזרחי ישראל את החיסונים הללו מוקדם ככל הניתן. אני חושב שיהיו לנו חדשות טובות, מהר יותר ממה שרבים חושבים".

רה"מ סיכם: "בממשלה אישרנו הבוקר שני דברים חשובים מאוד: את המשך העלאתם של אלפיים בני הקהילה האתיופית ואת הסכם השלום ההיסטורי בין ישראל לאיחוד האמירויות. ביום חמישי אביא את הסכם השלום גם לאישור הכנסת. זה שלום אמיתי. שלום מתוך עוצמה, שלום בין העמים!

לא מזמן, ביום הכיפורים, קראנו את סיפורו של יונה הנביא, שנקלע לסערה עצומה בלב ים. הוא אפילו היה שלושה ימים בבידוד, במעי הדג. אבל למרות הכל הוא ביצע את שליחותו. זהו מסר גם עבורנו: ברגעי הסערה נמשיך בשליחותנו.

אני בטוח שגם את סערת הקורונה נעבור בהצלחה. אם נשמור על אחדות בתוכנו לא רק שנתגבר על הסערה בעזרת השם נצא ממנה מחוזקים אף יותר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]