ברקע הסיכול | נתניהו וגנץ: "כל פעולה כנגד מדינת ישראל תביא לתגובה עוצמתית" - 0404
ברקע הסיכול | נתניהו וגנץ: לע"מ

ברקע הסיכול | נתניהו וגנץ: "כל פעולה כנגד מדינת ישראל תביא לתגובה עוצמתית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ מסרו הערב (שני) הצהרה מיוחדת לתקשורת בעקבות האירוע הביטחוני שהתרחש היום בגבול הצפון, במהלכו סיכל צה"ל ניסיון חדירה של חוליית חיזבאללה.

השניים העבירו לחיזבאללה מסר מאיים לפיו אם ינסו להוציא פיגוע נוסף ויפרו את ריבונותה של ישראל – התגובה תהיה קשה ועוצמתית. השניים גם הצביעו ספציפית על לבנון כנושאת באחריות לכל פעולה של ארגון הטרור נגד ישראל. 

רה"מ נתניהו הזהיר את נסראללה: "ישראל תמשיך לפעול נגד הניסיונות של איראן להתבסס צבאית באזורנו. נסראללה מסבך את מדינת לבנון – בגלל איראן. היום חוליה של חיזבאללה חדרה לשטח ישראל. בהיערכות מבצעית טובה של הכוחות בשטח, ושל המפקדים, צה"ל סיכל את הניסיון הזה. אנחנו רואים את הניסיון לחדור לשטחנו בחומרה רבה. חיזבאללה ומדינת לבנון נושאים במלוא האחריות לאירוע הזה, ולכל התקפה שתצא משטח לבנון נגד מדינת ישראל.

חיזבאללה צריך לדעת שהוא משחק באש. כל התקפה נגדנו תענה בעוצמה רבה. נסראללה כבר טעה בגדול בהערכת נחישותה של ישראל להגן על עצמה, ומדינת לבנון שילמה על כך מחיר כבד. אני מציע לו לא לחזור על הטעות הזו".

השר גנץ הרחיב: "אזרחי ישראל, חוליית מחבלי חיזבאללה חדרה היום לשטח מדינת ישראל בניסיון לפגוע בחיילי צה"ל. לוחמי צה"ל ומפקדיו פעלו במקצועיות ובדיוק רב, ומנעו אירוע קשה שיכול היה לגבות חיי אדם. ישראל נחושה מאי פעם למנוע פגיעה בריבונותה או בחייליה, ובוודאי שבאזרחיה.

לבנון וסוריה הן מדינות ריבוניות והן ישאו באחריות הכואבת לכל פעולת טרור שתתרחש משטחן. מי שיעז לבחון את עוצמתו של צה"ל, יסכן את עצמו ואת המדינה ממנה הוא פועל. כל פעולה כנגד מדינת ישראל תביא לתגובה עוצמתית, חדה וכואבת. אני מבקש לומר באופן ברור- צה"ל מוכן להגיב, צה"ל מוכן לתגובה. מדינת ישראל, מערכת הביטחון וצה"ל ימשיכו לפעול בכל מקום שיידרש, קרוב או רחוק ככל שיהיה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]