חזרה לשגרה: תצפיתניות זיהו, כוחותינו סיכלו - אין נפגעים באירוע בהר דב - 0404
חזרה לשגרה: תצפיתניות זיהו, כוחותינו סיכלו – אין נפגעים באירוע בהר דב באסל אווידט, פלאש 90

חזרה לשגרה: תצפיתניות זיהו, כוחותינו סיכלו – אין נפגעים באירוע בהר דב

צה"ל סיכל היום (שני) פיגוע של חוליית מחבלים בהר דב – אין נפגעים לכוחותינו. מפרטים ראשוניים של האירוע עולה כי חוליית מחבלים ביצעה חדירה של מספר מטרים בודדים מעבר לקו הכחול לשטחה הריבוני של מדינת ישראל.

דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן: "התצפיתניות זיהו את החוליה, והמחבלים היו בשליטת תצפית ואש לאורך כל האירוע. כוחות צה"ל פתחו באש לעבר המחבלים, בין היתר בירי נק"ל, מקלעים, טנק, ומיסוך המרחב באמצעות מטחי עשן ארטילריים.

החוליה נמלטה לשטח לבנון, בשלב זה לא ידוע באופן ודאי מצב המחבלים. האירוע מתנהל – ימים מורכבים ומתוחים לפנינו, אנחנו ממשיכים לפעול על מנת להגן על הגזרה". יש לציין כי על פי אחד מהדיווחים בלבנון, כוחותינו חיסלו את חוליית המחבלים. 

כמו כן, בהמשך הוחלט על הסרת המגבלות ופתיחת הצירים במרחב לתנועת אזרחים: "התושבים יכולים לחזור לשגרה". מפיקוד העורף נמסר עוד: "לפני כשעה סוכל ניסיון חדירה של חוליית מחבלים של חיזבאללה במרחב הר דב. אין נפגעים לכוחותינו. כוחות צה"ל במוכנות וערוכים להמשך ככל שיידרש. לא נאפשר פגיעה בביטחון תושבי מדינת ישראל וריבונותה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]