הפגנת סטודנטים באוני' העברית: "לא יעלה על הדעת שחיילים יצטרכו ללכת מאובטחים" | צפו - 0404
צילום: "אם תרצו"

הפגנת סטודנטים באוני' העברית: "לא יעלה על הדעת שחיילים יצטרכו ללכת מאובטחים" | צפו

תאי הסטודנטים הציוניים באוניברסיטה העברית קיימו היום (שני) מחאה בקמפוס הר הצופים, בעקבות סרטון ההסתה נגד חיילי צה"ל שהופץ על ידי תא חד"ש במוסד.

המחאה, שאורגנה על ידי תאי הסטודנטים הציוניים בהובלת תנועת "אם תרצו", ביקשה לקבל תשובות ברורות מהנהלת המוסד על שתיקתם נגד הסרטון הפוגעני. במחאה לבשו הסטודנטים מדי צה"ל וקראו: "כולנו חיילי צה"ל", "סטודנטים מפונקים של חד"ש מוזמנים לעבור לאוניברסיטת ביר זית", "כולנו צה"ל" וכן – "צה"ל: הצבא של כולנו".

ח"כ קטי שטרית, מרכזת הקואליציה בוועדת החינוך, אמרה בהפגנה: "הגעתי כדי להבהיר שלא אשב בחיבוק ידיים מול מסעות ההסתה כנגד חיילי צבא הגנה לישראל. מחובת האוניברסיטה לדאוג שהחיילים ואנשי המילואים הלומדים בתחומה ירגישו בטוחים. הסתה לאלימות של תא חד"ש והחתירה תחת קיומה של מדינת ישראל ראויים לכל גינוי. בכנסת הקרובה בכוונתי לדאוג לכך שהקמפוסים לא ישמשו כר פורה לפעולות אנטי ציוניות".

ח"כ קרן ברק הוסיפה: "‏לא יעלה על הדעת, כי סטודנטים חיילים יצטרכו ללכת מאובטחים, בעוד שפורעי החוק ממשיכים להסית ולערער על קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. לא מדובר בחופש הביטוי אלא בביזוי ובאנטישמיות גרידא. השרים החדשים חייבים לוודא כי פורעי החוק ייענשו ושהסטודנטים ימשיכו ללמוד ללא אבטחה".

ניסי מזרחי, יו"ר תא אם תרצו באוניברסיטה העברית וצנחן במילואים שהוביל את המחאה, אמר: "הטיפול בהסתה והיציאה נגד נוכחות חיילים בקמפוס רובצת לפתחם של ראשי האוניברסיטה. לאחר שאפשרו למרצים בכירים באוניברסיטה לצאת נגד חיילי צה"ל, ברור שתהיה פעילות מסוכנת שכזו אצל סטודנטים שונאי ישראל. על האוניברסיטה לפעול בנחישות, לסגור את תא חד"ש ולהוציא הודעת גינוי חריפה. לא נאפשר לפגוע ולהלך אימים על החיילים שלנו, לא בקמפוס שלנו".

נטע זהבי, יו"ר תא לביא באוניברסיטה העברית, הוסיפה: "נמשיך לדאוג לביטחונם של חיילי צה"ל בקמפוס ולא ניתן לכל הסתה כנגדם להרים ראש. האוניברסיטה העברית היא סמל להתחדשות התרבותית של עם ישראל בירושלים, מי שלא מוכן להכיר בצביון של המוסד מוזמן ללכת ללמוד במקום אחר, במקום לנהוג בקיצוניות ולהסית נגד חבריו לספסל הלימודים".

"אם תרצו"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]