סרטון הסתה נגד חיילי צה"ל באוניברסיטה העברית | אם תרצו: "מדרון חלקלק" - 0404
סרטון הסתה נגד חיילי צה פייסבוק

סרטון הסתה נגד חיילי צה"ל באוניברסיטה העברית | אם תרצו: "מדרון חלקלק"

תא "אם תרצו" באוניבריסטה העברית פנה הבוקר (שני) לראשי המוסד בעקבות סרטון שפורסם בעמוד הפייסבוק של תא הסטודנטים "חד"ש" הפעיל באוניברסיטה באישור ראשי המוסד, המסית כנגד חיילי צה"ל הלומדים כסטודנטים בקמפוס, נגד האוניברסיטה העברית, ומדינת ישראל שפורסם לרגל "יום הנכבה".

בסרטון, מהללים את פעולות האינתיפאדות הראשונה והשנייה כחלק "מההתנגדות", מציגים כגיבור את המחבל אחמד מנאסרה שביצע את פיגוע הדקירה בפסגת זאב בשנת 2015 בו נפצע אנושות נעור בן עזרא בן ה-13, וכן אדם נוסף שנפצע קשה. יתר על כך, מסמנים בסרטון את הסטודנטים החיילים הלומדים במוסד כאויבים.

במכתב שנשלח על ראשי "אם תרצו" במוסד נכתב: "בסרטון מהללים את פעולות אינתיפאדת האבנים הראשונה והשנייה כאילו היו מוצדקות וראויות כחלק "מההתנגדות". בסוף הסרטון, מוצגים תמונות של סטודנטים באוניברסיטה העברית, שלנו, על רקע הקמפוס, מתוך השיעורים ומתוך המסדרונות, כאשר הם מוצגים כאויבי.

מדובר בהסתה חמורה, כנגד סטודנטים מן המניין באוניברסיטה שלנו, שעלולה להידרדר מהר מאוד, שכן מדובר במדרון חלקלק שלא ידוע מה סופו. לא יתכן שתא סטודנטים רשמי באוניברסיטה שלנו, הנהנה משירותיה ומהיוקרה של המוסד, מאשים אותה בעזות מצח כאילו היא פושעת, כמשתפת פעולה עם האויב  מדינת ישראל וחיילי צה"ל".

יובל שובל, ראש תא "אם תרצו" באוניברסיטה העברית הוסיפה: "בתור תא המקדם את זכויות המשרתים בצה"ל, ושומר על החיילים שלנו גם בקמפוסים, אני מזועזעת מהסרטון המהווה סימון והסתה ברורה נגד סטודנטים המשרתים במדים בקמפוס. זו הסתה חמורה שסופה להוביל לפגיעה בנפש.

אנחנו קוראים לראשי האוניברסיטה להפעיל את מלוא חומרת הדין אל מול ההסתה נגד חיילי צה"ל, ולסגור לצמיתות את תא הסטודנטים של חד"ש. אסור לאוניברסיטה לאפשר להסתה בתוכה להרים ראש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]il.com