ח"כ סופר: "לא ייתכן ש-53 שנים לאחר שחרור ירושלים, חיילים יאובטחו ברחבי האוניברסיטה" - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ סופר: "לא ייתכן ש-53 שנים לאחר שחרור ירושלים, חיילים יאובטחו ברחבי האוניברסיטה"

בעקבות סערת סרטון ההסתה נגד חיילי צה"ל שפורסם לאחרונה ע"י תא חד"ש באוניברסיטה העברית, ח"כ אופיר סופר הגיש היום (שלישי) בקשה לדיון דחוף ומהיר של וועדת החינוך של הכנסת בעניין.

בסופו של הסרטון המדובר נכתב: "נאבקים נגד צבא הכיבוש והמדיניות שהוא מוביל: במחסומים, בבתים ובשכונות וגם באוניברסיטאות, בספריה ישבו לידינו ובמחסומים עצרו את הורינו, את הקפה ישתו איתנו ואת הרובה הכווינו בפנים שלנו". 

לאחר שנודע לו כי בעקבות האירוע, בשעה זו חיילי צה"ל מסתובבים מאובטחים במתחם האוניברסיטה בהר הצופים, הגיב ח"כ אופיר סופר: "במקביל לפנייה שאעשה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיורה על פתיחת חקירה פלילית כנגד המעורבים בהכנת הסרטון – אבקש מנשיאות הכנסת להורות על כינוס דחוף של ועדת החינוך, התרבות והספורט לדיון מהיר בנושא מסע ההסתה והשקר באוניברסיטאות כנגד חיילי צה"ל וכן בנושא הצורך הדחוף בסגירת תאי חד"ש באוניברסיטאות ברחבי הארץ.

כמי שנפצע במהלך פעילות מבצעית בצה"ל וכמי שחיילי צה"ל יקרים לליבו – אין באפשרותי לתת יד להמשך מסע ההסתה, השקר והאנטישמיות באוניברסיטאות ישראל. לא ייתכן ש-53 שנים לאחר שחרור ירושלים ובתוכה מובלעת הר הצופים חיילים יאובטחו ברחבי האוניברסיטה העברית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]