עבירת הקרקעות של בני גנץ והריאיון בו פתח את הפה ונגנז ודברי ברק עליו: ״שאני אמנה אותו? אני שיכור״? - 0404
עבירת הקרקעות של בני גנץ והריאיון בו פתח את הפה ונגנז ודברי ברק עליו: ״שאני אמנה אותו? אני שיכור״? אלעד מלכה

עבירת הקרקעות של בני גנץ והריאיון בו פתח את הפה ונגנז ודברי ברק עליו: ״שאני אמנה אותו? אני שיכור״?

את יואב גלנט הפילו ועצרו את קידומו, אבל את הפרשה של בני גנץ גימדו וניקו מהשטח.

בין השנים 1994-2010 פלש בני גנץ בניגוד לחוק לשטח ציבורי ועיבד אותו כאילו היה השטח הפרטי שלו. בשלב מסוים, דובר צה״ל אבי בניהו אמר לו כי הפרשה תסבך אותו וכדאי שמהר מאוד יחזיר את השטח. בדיוק כפי שקרה עם הכסף הצבאי שקיבל לטובת שכירות דירה בניגוד לתקנון ונאלץ להחזיר לאחר שעלו עליו, כך קרה גם בפרשת הקרקע.

גורם צבאי ששירת עם גנץ סיפר כי גנץ ניצל ברגע האמת למרות שביצע עבירה פלילית וזאת לאחר שהומלץ לו להחזיר את השטח ולשלם. 

הגורם הצבאי סיפר לחדשות 0404: ״בשלב מסוים בני גנץ הבין שאולי הוא יהיה הרמטכ״ל. אהוד ברק הוקלט כאשר אמר ״אתה חושב שאני אמנה את בני? מה אני, שיכור? זה הרמטכ״ל שאני רוצה שיענה לי בטלפון בלילה״?

עוד קודם לכן, כאמור, גנץ פלש לקרקע (עבירה פלילית). ע״פ הקצין ששירת עם גנץ, היה זה דובר צה״ל אבי בניהו שהציל את בני גנץ. הקצין: ״בניהו אמר לו – תקרא לבן אדם שיסמן קו, יסמן את השטח שלך. תהרוס את המרפסת מהר, תלך לעירייה ותקבל הכשר״. בני גנץ מיהר לעשות כן. הוא לקח יום חופש, פירק את המרפסת והקיר.

״המטה למען ארץ ישראל״ פנה ליועמ״ש בבקשה לפסול מועמדות גנץ לתפקיד הרמטכ״ל וציין כי, גנץ גם בנה מרפסת "דק" על השטח הציבורי ללא היתר בניה כדין, והקים קיר תומך מבטון למרפסת, ללא היתר בנייה כנדרש.

ריאיון שבו גנץ טינף ולכלכך – נגנז כדי שלא לפגוע בו

בשלב מסוים, לאחר שבני גנץ חזר לביתו כשהבין שלא ימונה כנראה לתפקיד הרמטכ״ל, הוא פתח את הפה בריאיון לאילנה דיין והשמיץ את אהוד ברק, את בנימין נתניהו ונוספים – כך מספר מקורבו בצבא. המקורב: ״ביקשו לגנוז את הכתבה כי זה ייפגע ממש בבני גנץ ואמרו למראיינת ׳אל תשדרי את מה שיש לך כי תגמרי אותו׳. המראיינת החליטה לגנוז ולא לפרסם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]