הקומבינה שסידרה לבני גנץ לקבל שכירות על דירה בעת שהיה בפיקוד צפון ובניגוד לנהלים - 0404
הקומבינה שסידרה לבני גנץ לקבל שכירות על דירה בעת שהיה בפיקוד צפון ובניגוד לנהלים אלעד מלכה

הקומבינה שסידרה לבני גנץ לקבל שכירות על דירה בעת שהיה בפיקוד צפון ובניגוד לנהלים

בני גנץ מקפיד לדבר על טוהר מידות ומפזר על יריבו ראש הממשלה בנימין נתניהו אמירות של ״שחיתות״, אלא שפרשה קשה שבה היה מעורב בעת שירותו הצבאי, לא מוכרת לרבים מתושבי ישראל ומעלה שאלות באשר להתנהלותו האישית שלו.

בעת שבני גנץ שימש בתפקיד אלוף פיקוד צפון, הוא החליט לעבור ולהתגורר בצפון. הוא השכיר את ביתו בראש העין וקיבל כסף חודשי מהשוכר. במקביל, הוא הצליח לארגן לעצמו אישור חריג והצבא שילם עבור הבית ששכר בצפון וזאת בניגוד לנהלים. מי שנתן לו את האישור החריג לקבל תשלום מהצבא, היה ראש אכ״א בזמנו, שלא ידע שגנץ מקבל כסף עבור הדירה שהשכיר בראש העין – מידע שגנץ העלים מהצבא.

על פי התקנון בצה״ל, יש צורך לקבל אישור לקבלת דמי שכירות ובוודאי שלא ניתן לקבל כסף עבור שכירות, במידה והשכרת את ביתך הפרטי ואתה מקבל כסף עבורו. זו ממש עבירה על נהלי הצבא.

גנץ, חגג בביתו החדש. ״הפיקוד ריהט לו את הדירה, שיפוץ אדיר עשו שם והכל על חשבון הצבא ובניגוד לנהלים״, מספר לחדשות 0404 קצין ששירת עמו בפיקוד צפון. ״זה היה פשוט שיפוץ כמו שעושים לאיזה איש עסקים עשיר״, הוסיף הקצין.

לימים, קצינה באכ״א שהודחה מתפקידה, החליטה לפתוח את הפה וחשפה את סיפור השכירות (גם יפתח רון טל הסתבך איתו). בני גנץ אמר כי לא ידע שעליו לדווח שהוא מקבל שכירות עבור ביתו ולמעשה הפיל את התיק על קצין השלישות. לאחר שהפרשה נבדקה, נאלץ בני גנץ להחזיר את הכסף לצבא.

״לבני גנץ יש עוד סיפורים שכדאי לבחון ולבדוק, כי היום את מקבלים משמעות אחרת. בני גנץ רחוק מלהיות טלית שכולה תכלת. הוא אדם נהנתן וידע לנצל היטב את הצבא לצרכיו הפרטיים ולהנאתו הפרטית״, סיכם הקצין ששירת עמו בפיקוד הצפון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]