ציוד חדש ובניית יכולת ניוד גלגלית: שדרוג משמעותי לחטיבת כפיר שתהפוך לחטיבת "חי"ר מצוין" - 0404
ציוד חדש ובניית יכולת ניוד גלגלית: שדרוג משמעותי לחטיבת כפיר שתהפוך לחטיבת דובר צה"ל

ציוד חדש ובניית יכולת ניוד גלגלית: שדרוג משמעותי לחטיבת כפיר שתהפוך לחטיבת "חי"ר מצוין"

כחלק מתוכנית חומש צבאית, לקראת סוף שנת 2020 מתכוונים בצה"ל לעצב מחדש את חטיבת כפיר ולהפוך אותה לחטיבת חיר"ם – "חי"ר מצוין". בצה"ל הבינו כי ישנו צורך בעוד חטיבות חי"ר והחליטו לשדרג משמעותית את חטיבה 900 (כפיר). 

כחלק מהייעול, החטיבה תמשיך להתמחות בלוחמה בשטח בנוי והיא תהיה חטיבה חמישית סדירה. בין הצעדים לקראת עיצוב החטיבה מחדש: בניית יכולת ניוד גלגלית לחטיבה, מודל אימונים מתקדם וציוד ביכולות אש וסגירת מעגלים מוגברים. 

בחטיבה המשודרגת יהיו ארבעה גדודים מתמרנים כמו בכל חטיבה סדירה. המבנה הארגוני המדוייק של הגדודים עדיין לא הוחלט באופן סופי. 

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, בשיח עם לוחמי החטיבה: "החוכמה של צה"ל בכלל ושל בטחון שוטף, של פעילות מבצעית בגבולות בפרט, היא כזאת שיש מערכות שלמות של מודיעין, של אמצעי אש, של אמצעי יבשה, אוויר, לפעמים גם ים, ושברגע ספציפי כשיש אינדיקציה אתה יכול להביא את כל היכולת הזו, והבאתם בדיוק את היכולת הזאת (סיכול חדירת המחבלים אמש מעזה). יש לי הערכה רבה על האופן שבו עשיתם את זה, ובאותה נשימה תזכרו שזה יכול לקרות הלילה או למחרת.

אנחנו קיבלנו החלטה במהלך השבוע האחרון להפוך את חטיבה 900 לחטיבת חי"ר רגילה לכל דבר ועניין, ולא רק שהיא תהיה חטיבת חי"ר רגילה לכל דבר ועניין, היא תהיה מה שאנחנו קוראים חטיבת חי"ר-אש. היא תתמחה, ביחד עם עוד שתיים-שלוש חטיבות, שניקח אותן ונסב אותן ליכולת הזאת שנקראת חי"ר-אש, להיות חטיבה שמתמחה לא רק במרחבים עירוניים, אלא גם מתמחה בלחימה במרחב עירוני שהיא עתירה ועשירה ביכולות השמדה של אויב".

דובר צה"ל

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com