חדירת המחבלים מעזה: תצפיתניות זיהו את החולייה לפני שחדרה לארצנו - לוחמי סיירת חרוב חיסלו את המחבלים - 0404
צילום: דובר צה"ל

חדירת המחבלים מעזה: תצפיתניות זיהו את החולייה לפני שחדרה לארצנו – לוחמי סיירת חרוב חיסלו את המחבלים

תחקיר צה"ל על אירוע חדירת המחבלים אמש (שלישי) מעזה, מעלה כי כוחותינו הצליחו למנוע פיגוע קטלני שתוכנן על ידי המחבלים. חברי החולייה חוסלו לאחר שהגיעו למרחק של כשני ק"מ בלבד מקיבוץ כיסופים שבעוטף.

על פי התחקיר, בשעה 20:35 אמש זיהו תצפיתניות את חוליית המחבלים בשטח הרצועה, כשהם מתקרבים לגדר המערכת. מיקום החדירה לארצנו הינו מיקום מוכר ממנו חדרו ערבים פעמיים בחודשים ספטמבר ואוקטובר 2019. 

התצפיתניות זיהו כי אין מדובר בחדירה "רגילה" אלא בחוליית מחבלים שמחזיקה אמצעי לחימה רבים ובכוונתה לבצע פיגוע בשטח ארצנו. תוך דקות, הוקפצו למקום סיירת חרוב שכיתרו את המחבלים תוך סיוע תצפיות וסיוע אווירי.

לאחר שחדרו לארצנו, חוליית המחבלים זיהתה את כוחותינו והשליכה לעברם שני מטעני חבלה – הכוחות השיבו באש וחיסלו את שלושת המחבלים במקום. בחיפוש על גופות המחבלים אותרו סכינים ואמצעי לחימה נוספים.  

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, ביקר היום באוגדת עזה וציין כי מדובר בדוגמה למה שנחוץ ב"השחזת הכח של צה"ל ומיצוי יכולות". למרות שהחדירה מוגדרת כאירוע מוצלח, בצה"ל ימשיכו להפיק לקחים מהאירוע וללמוד ממנו ברמה הטקטית. 

בתוך כך, כחלק מתוכנית חומש צבאית, לקראת סוף שנת 2020 מתכוונים בצה"ל לעצב מחדש את חטיבת כפיר ולהפוך אותה לחטיבת חיר"ם – "חי"ר מצוין". בצה"ל הבינו כי ישנו צורך בעוד חטיבות חי"ר והחליטו לשדרג משמעותית את חטיבה 900 (כפיר). 

כחלק מהייעול, החטיבה תמשיך להתמחות בלוחמה בשטח בנוי והיא תהיה חטיבה חמישית סדירה. בין הצעדים לקראת עיצוב החטיבה מחדש: בניית יכולת ניוד גלגלית לחטיבה, מודל אימונים מתקדם וציוד ביכולות אש וסגירת מעגלים מוגברים. 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com