הרב הצבאי הראשי שלח הבהרה לסגלי הרבנות הצבאית בנוגע לכשרות ארבעת המינים והאוגדן מעזה - 0404
הרב הצבאי הראשי שלח הבהרה לסגלי הרבנות הצבאית בנוגע לכשרות ארבעת המינים והאוגדן מעזה הרבנות הצבאית

הרב הצבאי הראשי שלח הבהרה לסגלי הרבנות הצבאית בנוגע לכשרות ארבעת המינים והאוגדן מעזה

צה״ל ״סידר״ לולבים לעם ישראל מעזה, אך נמנע מלהכניסם לחיילים.

מכתב ששלח הרב הצבאי הראשי אייל קרים הגיע לידי חדשות 0404 ובו הוא מבהיר שהאוגדנים לחיילים מקורם בארץ ואין איתם כל בעיה. המשמעות היא שגם הרב הצבאי מודה לכאורה שיש בעיה עם הפעולה שצה״ל ביצע, אחרת לא היה מבהיר שהחיילים לא ייחשפו לתוצרת העזתית.

וכך כתב הרב:

הבהרה לסגלי הרבנות הצבאית בנוגע לכשרות ארבעת המינים.

ארבעת המינים המסופקים לצה"ל מקורם במדינת ישראל.  כמידי שנה, הנ"ל כשרים למהדרין בפיקוח הדוק של ענף הלכה ברבנות הצבאית לרווחת חיילי צה"ל. 

אגב, אוגדני הלולב ("קוישקלך") שיסופקו לחיילי צה"ל אין מקורם מרצועת עזה.

ככלל, יבוא אוגדני הלולב מעזה עליו פורסם בימים, הינו באחריות מתאם פעולות הממשלה בהנחיית משרד החקלאות והדרג המדיני. מיותר לציין, שיבוא סחורה מרצועת עזה אינו קשור לרבנות הצבאית כלל וכלל. 

הטענה שפורסמה בתקשורת לפיה הרב הראשי לצה"ל נדרש לפקח / לאשר יבוא של אוגדנים – מופרכת, ולצערנו גם הפעם היה בה משום ״הוצאת שם רע״ על הרבנות הצבאית העושה לילות כימים למען חיילי צה"ל. יש להצטער על פרסומים מסוג זה ובפרט בעשרת ימי תשובה.

הרבנות הצבאית תמשיך לאפשר לכלל חיילי צה"ל לקיים את מצוות חג הסוכות כהלכתו, ותתן מענה מקיף ושלם במכלול הנושאים שבאחריותה בכל ימות השנה. שבת שלום וגמר חתימה טובה!!

הערת מערכת: הרב טען שהפרסום כלפיו ב-0404 הוא ״לשון הרע״ – אותו פרסום שתמה מדוע הרב לא מפרסם דעתו בעניין. בפרסום ב-0404 צוין במפורש שמשרד החקלאות אישר את הכנסת הסחורה העזתית. לצערנו, הרב הוא זה שמוציא דיבה והעניין יטופל משפטית ע״י חדשות 0404. מיותר לציין כי נעשתה פניית המערכת לדובר צה״ל שנמנע מלהגיב לכתבה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]