נועם מועלם, ממייסדי מחוז המושבים: "שר החקלאות הבא חייב להיות איש חקלאות אמיתי" - 0404
+
נועם מועלם, ממייסדי מחוז המושבים: "שר החקלאות הבא חייב להיות איש חקלאות אמיתי"

נועם מועלם, ממייסדי מחוז המושבים: "שר החקלאות הבא חייב להיות איש חקלאות אמיתי"

בישיבת מזכירות הליכוד, שהתקיימה אמש (ראשון), בהשתתפות שר החוץ ישראל כץ, שר הכלכלה אלי כהן ושי חג'ג', נשא דברים נועם מועלם יוסף, חבר המזכירות וממייסדי מחוז המושבים.

בעברו, היה מועלם חקלאי ולמרבה הצער הוא, כמו רבים מחבריו בני משפחות החקלאים, נאלצו לנטוש את עבודת האדמה וקרקעותיהם נעזבו.

מועלם יוסף: "חקלאות איננה קסם, חקלאי נדרש לתכנון לטווח ארוך, כרם פרדס או מטע שנטע היום יתן פרי רק בעוד שנים, ויש לדאוג לו במשך שנים אלו להשקיה, דישון ועבודה קשה. החקלאים המצוינים שלנו כבר מתחו את עצמם עד לקצה היעילות ואינם יכולים עוד. שר החקלאות הבא חייב להיות איש חקלאות אמיתי המכיר את מצוקות החקלאים ובן לתנועת הליכוד.

על השר החקלאות הבא להכין תכנית רב שנתית לטיפול נקודתי במושבים ובחקלאות ועל ראש הממשלה לגבות את התכנית בתקציב הנדרש".

בהמשך הישיבה ברך נועם את ראש הממשלה על החלטתו להקפאת תיקון 116 (תיקון המאפשר למנהל מקרקעי ישראל מתן קנסות ענק וצעדי ענישה כנגד הפרות של חוק התכנון), לשלוש שנים לצורך בחינתו מחדש ואמר כי זוהי החלטה קריטית שמראה על צעד בכיוון הנכון ובעלת חשיבות עליונה לשיקום אמון החקלאים במפלגת הליכוד. (צילום: ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com