תעודת הוקרה הוענקה למתנדבי זק"א ת"א על מבצע קבורת נרצחי השואה שאותרו בקבר אחים בבלרוס - 0404
תעודת הוקרה הוענקה למתנדבי זק דוברות זק"א ת"א

תעודת הוקרה הוענקה למתנדבי זק"א ת"א על מבצע קבורת נרצחי השואה שאותרו בקבר אחים בבלרוס

במפגש מיוחד שהתקיים בלשכתו העניק השר לשירותי דת, ח"כ הרב יצחק ועקנין, תעודת הוקרה והערכה לארגון זק"א תל אביב, על פועלם בכלל, בדגש על מבצע קבורת קדושי בריסק בבלרוס.

כזכור, במהלך עבודות פיתוח שנעשו בעיר ברסט (בריסק) שבמדינת בלרוס לצורך בניית מתחם בנייני דירות, נתגלה קבר אחים שבו הצטברו שרידיהם של למעלה מאלף יהודים תושבי העיר שנרצחו ע"י הנאצים בתקופת השואה.

חיילי צבא בלרוס מיפו ואספו את השלדים והעצמות מן האדמה ובתיאום עם העירייה יצאה משלחת מתנדבי זק"א תל אביב בראשותו של המנכ"ל הרב צבי חסיד לבצע את הקבורה מחדש בבית קברות חליפי שהוקצה על ידי השלטונות בתוך ארונות שהוכנו על ידי עיריית ברסט.

צוות זק"א יצא עם ציוד יעודי לביצוע המשימה בהתחשב במזג האויר הסוער במדינת בלורוס ובאופן הקבורה שככל הנראה יתבצע לתוך בור אחד גדול ממדים.

במפגש קיבל השר סקירה על כלל פעילות הארגון ושיבח על הפעילות הענפה הנעשית בענווה ובצנעא כמתבקש מאופי המשימה. השר ביקש להודות בשם ממשלת ישראל למתנדבי הארגון על פועלם למען עם ישראל בכלל ועל המבצע המיוחד שבוצע באדמת ניכר למען כבודם של קדושי השואה הי"ד.

דוברות זק"א ת"א

מטעם זק"א ת"א קיבלו את התעודה רב הארגון וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל הגאון הרב יעקב רוז'ה, מפקד זק"א חיים נוגלבלט, מנכ"ל הארגון הרב צבי חסיד, הקמב"צ יחיאל גולדמן וצוות המתנדבים שביצע את המשימה הקדושה בראשותו של המתנדב ערן קוזחי.

בתעודה עליה חתום השר נכתבו נימוקי הענקתה: "על מבצע מעורר השראה, בטיפול וקבורה של קדושי בריסק שנטבחו על קידוש ה' בימי השואה האיומה הי"ד ונמצאו בקבר אחים באתר בניה. בהתייצבותכם למשימה, במסירות ובחריצות, באומץ לב וברוח התנדבות ראויה למופת, קידשתם שם שמים בישראל ובעיני אומות העולם".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]