אלפי חניכי ובוגרי תנועת עזרא יצעדו את כל שביל ישראל לכבוד שנת המאה של התנועה - 0404
+
אלפי חניכי ובוגרי תנועת עזרא יצעדו את כל שביל ישראל לכבוד שנת המאה של התנועה תנועת עזרא

אלפי חניכי ובוגרי תנועת עזרא יצעדו את כל שביל ישראל לכבוד שנת המאה של התנועה

לציון שנת ה-100 להיווסדה, תנועת הנוער עזרא לקחה על עצמה לעמוד באחד האתגרים הגדולים בישראל: לגרום לעשרות אלפי חניכי התנועה לסיים את שביל ישראל תוך פחות מחצי שנה. במהלך תקופה זו, שהחלה במסע פסח, יצעדו חניכי התנועה ובוגריה במקטעי שביל ישראל. 

כחלק מהאתגר, כל קבוצה למדה לעומק על המקטע בו היא תצעד והחניכים לומדים את ההיסטוריה של כל האזור בו הם מטיילים במהלך המסע. הקבוצות שישתתפו בפרויקט עברו תדריך מסודר וקיבלו גם ערכה עם הוראות לפעילות מלווה לשביל לפי צרכי האזור: בחלק מהמקומות יהיה צורך בשיפור פני השטח – ניקיון, סידור שבילים וכו' ובחלק ישתתפו החניכים בבניה אקולוגית בשטח.

בנוסף, ילמדו המטיילים במהלך המסלול גם על הדמויות והאירועים מהתנ"ך הקשורים לאזור בו הם צועדים. הקבוצות קיבלו מהתנועה ערכה המחברת בין השטח לבין סיפורי התנ"ך שארעו באותם המקומות. בתנועה מתכננים גם להפגיש במהלך המסע את החניכים עם התושבים המתגוררים בקרבת השביל.

שאול דה מלאך, מזכ"ל תנועת עזרא: "התנועה שלנו רואה בשנת המאה שנה משמעותית שתתן לחניכים משמעויות מעבר לשגרה היומיומית, שביל ישראל מראה את החיבור העמוק לארץ שלנו והשביל בעצם מחבר את על חלקי העם מהפריפרייה והמרכז".

תנועת עזרא

תנועת עזרא

תנועת עזרא

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com