גם נשים שמקבלות מזונות יהיו זכאיות לדיור ציבורי - 0404
+
גם נשים שמקבלות מזונות יהיו זכאיות לדיור ציבורי יח''צ

גם נשים שמקבלות מזונות יהיו זכאיות לדיור ציבורי

בשורה לאימהות החד-הוריות: בעקבות עתירה שהגיש הסיוע המשפטי, השופטת מיכל אגמון-גונן ביטלה נוהל שקבע כי נשים שמקבלות קצבת מזונות במקום הבטחת הכנסה לא יכולות לקבל דיור ציבורי ממשרד השיכון.

עו"ד אורי נחמני מומחה לדיני משפחה מסביר: "מדיניות משרד השיכון שמעניקה זכאות לדיור רק לאימהות חד-הוריות ל-3 ילדים המתקיימות מקצבת הבטחת הכנסה ומנגד שוללת באופן אוטומטי, וללא כל בחינה, את זכאותן לדיור ציבורי של אימהות חד-הוריות ל-3 ילדים שמתקיימות מקצבת מזונות תופסק לאלתר", ומוסיף: "אין מקום להביא את תשלום דמי המזונות ועל יסוד זה לשלול את זכותה של אישה לסיוע במדור. יש להדגיש כי תשלום מזונות אינו תשלום המושלם לאם, לפרנסתה או הגדלת עושרה אלא לספק את צורכי המינימום של הילדים לצורך גידולם והתפתחותם.

יתרה מזו, אפשרות מתן מענק סיוע בדיור, גם לנשים המקבלות דמי מזונות, לא רק שמקל על הנשים מעוטות היכולת אלא יכול להקל על האב, בכך שיקטין את שיעור חיובו של האב בגין רכיב המדור בדמי המזונות. כך, שהחלטה זו הינה צודקת ומגדילה את השוויון גם עבור הגברים ששיעור חיובם במזונות יפחת וגם עבור הנשים הזקוקות לסיוע למדור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com