בזכות פעילות של המשרד לנושאים אסטרטגיים בברלין: המחבלת ראסמייה עודה גורשה מגרמניה - 0404
+
בזכות פעילות של המשרד לנושאים אסטרטגיים בברלין: המחבלת ראסמייה עודה גורשה מגרמניה

בזכות פעילות של המשרד לנושאים אסטרטגיים בברלין: המחבלת ראסמייה עודה גורשה מגרמניה

המחבלת ראסמייה עודה, שרצחה שני סטודנטים ישראלים בפיגוע בירושלים, מופיעה בדו"ח "מחבלים בחליפות" של המשרד לנושאים אסטרטגיים שפורסם לפני כחודש, וחשף את קשרי הטרור בין ארגוני הטרור לבין ארגוני ה-BDS.

עם פרסום הדו"ח פתח השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן בקמפיין מדיני מול מקביליו באירופה, לרבות שר הפנים הגרמני הורסט זהופר (Horst Seehofer), בבקשה שלא לתת לגיטימציה או מימון לאישים וארגונים המופיעים בדו"ח.

השר ארדן: "רסמייה עודה, המתחפשת ל"פעילת זכויות אדם", היא טרוריסטית מורשעת ופעילת BDS, שהגיעה לברלין במטרה לקדם את האג'נדה האנטישמית שלה ושל חבריה. בהמשך לפנייתי בנושא והודות לפעולה נחרצת של ראש ממשלת ברלין, מיכאל מולר (Michael Müller), ושר הפנים, אנדראס גייסל (Andreas Geisel), גורשה היום עודה מגרמניה ונמצאת כעת בדרכה חזרה לירדן. זהו ניצחון נוסף לישראל מול קמפיין ה-BDS. אני והמשרד לנושאים אסטרטגיים שבראשותי נמשיך לפעול כדי לחשוף את הפנים האמיתיות של ארגוני ה-BDS הקוראים לחיסולה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

כזכור, לפני כשבועיים, עקב לחץ של ארדן, שגרירות ישראל בברלין וארגונים יהודיים בגרמניה בוטלה הופעתה של המחבלת, פעילת ה-BDS, באירוע חרם בברלין, ורשויות ברלין ביטלו את הויזה שלה ודרשו את עזיבתה המיידית. למרות ניסיונותיה של עודה ושל תומכיה להשאירה בברלין, לרבות פניה לשתי ערכאות משפטיות, הכריעו הרשויות בברלין, כי אין לאפשר לה להישאר ולהשמיע את התעמולה הפוליטית האנטי ישראלית שלה והיא עזבה את גרמניה היום בליווי המשטרה הגרמנית.

בשנים האחרונות הפכה עודה למרצה מבוקשת בכנסים של ארגוני BDS, לרבות בקמפוסים בארה"ב. בשנה שעברה גרשו הרשויות בארה"ב את עודה בגין דיווח שקרי לרשויות, והיום כאמור אולצה לעזוב את גרמניה.