"מחבלים בחליפות": כך עשרות מחבלים, בהם רוצחים וחוטפת מטוס, משתפים פעולה עם ארגוני ה-BDS - 0404
דוברות השר לנושאים אסטרטגיים

"מחבלים בחליפות": כך עשרות מחבלים, בהם רוצחים וחוטפת מטוס, משתפים פעולה עם ארגוני ה-BDS

דו"ח מקיף של המשרד לנושאים אסטרטגיים חושף היום לראשונה כי ארגוני הטרור מחדירים פעילי טרור לארגוני החרם (BDS). הדו"ח חושף: מעל ל-100 קשרי טרור שונים לארגוני חרם – 30 מחבלים ופעילי טרור, בהם רוצחים, אותרו בתוך 13 ארגוני חרם שנדגמו במחקר. 20 מתוכם ריצו עונשם בכלא. לגבי חלקם קבע בית המשפט כי נשקפת מהם מסוכנות.

השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן חשף היום דו"ח מקיף שמציג את הקשר העמוק בין ארגוני הטרור "חמאס" ו"החזית העממית" לבין ארגוני BDS הפועלים להחרים את ישראל. הדו"ח מתבסס על מחקר מקיף שבוצע באגף המחקר במשרד לנושאים אסטרטגיים.

הדו"ח שיתפרסם בשפות: אנגלית, ספרדית, גרמנית, צרפתית ועברית ישלח למנהיגים מדיניים, וגורמים פיננסיים ברחבי העולם על מנת שיפעלו כנגד ארגוני החרם ויעצרו את המימון לארגונים אלה. 

עיקרי הדו"ח:
1. ארגוני הטרור "חמאס" ו"החזית העממית לשחרור פלסטין", החדירו בשנים האחרונות עשרות פעילי טרור, בעבר ובהווה, לתוך רשת ארגוני החברה האזרחית, על מנת לקדם חרמות נגד ישראל, וזאת כחלק מאסטרטגיית המאבק הכוללת בישראל. 

2. המחקר דגם 13 ארגוני BDS ברחבי העולם, שבתוכם אותרו כ-30 מחבלים ופעילי טרור, בעבר ובהווה. 20 מהם ישבו בכלא, חלק מהם רוצחים ופעילי טרור בכירים, שממלאים כיום תפקיד, חלקם אף תפקיד בכיר, בארגוני חרם. בתי דין בישראל קבעו כי לגבי חלק מהמחבלים הנמצאים בדו"ח, קיימת מסוכנות ממשית. 

דוברות השר לנושאים אסטרטגיים

3. ארגוני הטרור רואים במאבק האזרחי נגד ישראל מאבק משלים למאבק המזוין, ובמסגרת זו הם רואים בקידום חרמות נגד ישראל טקטיקה נוספת בדרך להשמדת מדינת ישראל. 

4. ארגוני הטרור רואים בארגוני החברה האזרחית, ברשות, באירופה, בצפון אמריקה ובדרום אפריקה, בית גידול לפעיליהם ולפעילותם. 

5. הדו"ח מצביע על מערכת קשרים מסועפת וחובקת עולם – בין ארגוני הטרור לארגוני החרם. מעל ל-100 קשרים אותרו ובהם קמפיינים משותפים, כוח אדם משותף וסיוע כלכלי. 

דוברות השר לנושאים אסטרטגיים

6. כיצד עובדת השיטה? הדו"ח חושף כי מחבלים מורשעים ופעילים של ארגוני טרור, בהם רוצחי ישראלים, שריצו עונשי מאסר בכלא הישראלי, מכהנים כיום בתפקידים בכירים בארגוני דה לגיטימציה המקדמים חרמות, וממנים לצידם פעילי טרור נוספים לתפקידים בכירים בארגון. פעילים אלה, ממשיכים לשמור על קשרים ארגוניים, כספיים, ואופרטיביים עם ארגוני הטרור. לא אחת, הפעילים מקפידים לשמור על 'פרופיל נמוך', הסתרה של פעולות הטרור שלהם ואף שיוכם הארגוני תוך שהם מוסיפים לשמם מקצועות לגיטימיים כגון 'עיתונאי', 'סופר', 'רקדן' וכדומה… 

7. דוגמאות מהדו"ח: א. ארגון הוועדה הלאומית הפלסטינית ל-BDS, ה-BNCׁ) BDS NATIONAL COMMITTEE) רואה את עצמו כארגון המוביל את קמפיין ה-BDS העולמי. ל-BNC זרוע תרבותית-אקדמית, PACBI (THE PALESTINIAN CAMPAIGN FOR THE ACADEMIC AND CULTURAL BOYCOTT OF ISRAEL), המקדמת באגרסיביות חרמות תרבותיים ומשתמשת לא אחת באמצעי אלימות והפחדה כנגד גורמי תרבות המקיימים קשרים עם ישראל. בקואליציית ה-BNC חברים הכוחות הלאומיים והאסלאמיים, ובהם נציגים של ארגוני הטרור החמאס והחזית העממית. לאחרונה, בעקבות מידעים על קשרי הטרור של הארגון, שהעביר המשרד לנושאים אסטרטגיים, סגרה פלטפורמת מימון המונים (DonorBox) את האפשרות של ארגון ה-BNC לגייס באמצעותה תרומות ברחבי העולם. 

ב. בראש ארגון החרם "אל-חק" עומד מחבל מורשע, פעיל החזית העממית לשעבר שעאוון ג'בארין, שהכניס לארגון מחבלי חז"ע לתפקידים בכירים. אותו ג'בארין מסתובב באירופה, מקבל לגיטימציה מממשלות במערב, ומגייס סכומי כסף גדולים לפעילות חרם נגד ישראל. 

ג. לילא ח'אלד, חברה בארגון הטרור החזית העממית (PFLP) מזה חמישים שנה. ח'אלד חטפה מטוס TWA בשנת 1969, והייתה מעורבת בניסיון חטיפת מטוס אל-על בשנת 1970. ח'אלד מקדמת BDS לרבות גיוס כספים למטרה זו, בעודה ממשיכה בפעילות טרור ובקשרים עם גורמי טרור גם בעשור האחרון. בדו"ח מתוארת פגישה של חאלד, עם חבר ארגון הטרור חז"ע, מוסטפא עוואד, בפרלמנט האירופי, בקמפיין משותף לשחרור מחבלים מהכלא הישראלי, וזאת תחת הכסות של "ארגון זכויות אדם", ארגון סאמידון. על עוואד נגזרה שנת מאסר ביולי 2018, בין היתר, בשל חברות בארגון טרור ואימונים צבאיים אסורים, לרבות עם ארגון הטרור חיזבאללה. 

דוברות השר לנושאים אסטרטגיים

8. במשרד לנושאים אסטרטגיים חשפו לאחרונה שארגוני חרם המופיעים בדו"ח, ובהם עובדים פעילי טרור, מקבלים מימון מדינתי, בהיקפים של מיליוני יורו ממדינות באירופה; תרומות מקרנות פילנטרופיות; וגישה לגיוס כספים באמצעות מערכות פיננסיות ובנקאיות. 

9. בשנה האחרונה, הודות לפעילות מדינית של המשרד ולחשיפת קשרי הטרור של הארגונים, מספר מדינות באירופה הודיעו על בחינה מחודשת ועצירת כספים המועברים לארגוני חרם. 

10. שיטת ההסוואה של הקשר לארגוני הטרור הובילה לכך שגורמים מערביים, בעיקר באירופה, רואים בפעילי הטרור בעבר ובהווה ובארגוני החרם פעילות אזרחית לגיטימית. במסגרת זו נפגשים חברי פרלמנט אירופיים עם פעילי טרור כדי להפעיל לחץ למען שחרור מחבלים עם דם על הידיים הכלואים בבתי סוהר בישראל, וכן לקדם חרמות נגד ישראל כחלק ממימוש טקטיקת המאבק בה.

דו"ח זה בא להסיר באופן חד משמעי את המסכה האזרחית מעל פניהם של ארגוני ה-BDS. באמצעות חשיפת מחקר עומק זה למדינאים ולגורמים במערכת הפיננסית, יפעל המשרד לנושאים אסטרטגיים, יחד עם גורמים נוספים בממשלת ישראל, מול מדינות במערב בדרישה להפסיק לאפשר את פעילות הארגונים נגד ישראל ובכלל זה לפעול לעצירת מימון לארגוני חרם אלה עקב זיקתם הברורה לארגוני טרור מוכרזים.

השר ארדן: "ארגוני הטרור וארגוני החרם מאוחדים במטרתם לחסל את ישראל ורואים בדה לגיטימציה וחרמות נגד ישראל אמצעי משלים למאבק המזוין. אני מצפה כי בעקבות חשיפת הקשרים בין ארגוני החרם לארגוני הטרור, האיחוד האירופי והמדינות והמדינות המממנות יחשבו מסלול מחדש בקשר ללגיטימציה ולמימון שהן נותנות לארגוני ה-BDS".

דוברות השר לנושאים אסטרטגיים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com