לאחר שנחשפו לראשונה ב-0404: ברחבי העולם פתחו בבדיקת שמות פעילי חמאס ב'כותלה אל-אסלאמיה' - 0404
+
לאחר שנחשפו לראשונה ב-0404: ברחבי העולם פתחו בבדיקת שמות פעילי חמאס ב'כותלה אל-אסלאמיה'

לאחר שנחשפו לראשונה ב-0404: ברחבי העולם פתחו בבדיקת שמות פעילי חמאס ב'כותלה אל-אסלאמיה'

לאחר שנחשפה לראשונה באתר חדשות 0404, רשימת 69 פעילי חמאס הפועלים מתוך תא הסטודנטים החמאסי 'כותלה אל-אסלאמיה' באוניברסיטת ביר זית, ארגון סטודנטים אשר ממומן ומוכוון על ידיי חמאס לגייס סטודנטים מתוך האוניברסיטה לפעולות טרור של התנועה, שמות הסטודנטים הועברו לממשלות, ארגונים וחברות ברחבי העולם על מנת לחשוף את זהותם כטרוריסטים ופועלם למען טרור במסווה של סטודנטים.
 
לחדשות 0404 הגיע עדכון נוסף בנושא, המראה כי היוזמה אכן מתחילה לקצור פרי וחברות רבות ברחבי העולם פתחו בבדיקת 69 השמות דרך מחלקות הגיוס ושימוש ביכולות בדיקה מתקדמות הנתונות לרשותן (חברות מודיעין עיסקיות ואף שתיים מהן העבירו בדיקה זו לגופי בטחון במדינה).
 
הבדיקות של השמות ברשימה אינו דבר חריג או תוצאה של היוזמה הספציפית, חברות רבות ברחבי העולם חוששות מכך ששמן יקשר לארגוני טרור נוכח סנקציות ומחירים כבדים שעשויים לשלם כתוצאה מהעסקת עובדים המזוהים בפעילות טרור או רק השתייכות לתנועה זו. לכן, לאחרונה הוקמו מחלקות בדיקה פנימיות בקרב חברות רבות המכינות "רשימה שחורה", אשר הנכנסים אליה יפסלו ישירות מהעסקתם בחברה, עוד בטרם תחילת הליך המיון להתאמתם לתפקיד.
 
אין ספק ש'כותלה אל-אסלאמיה' של חמאס אכן תזכה במקום מכובד ברשימות אלו לצד שלוחות סטודנטיאליות של ארגוני טרור נוספים בעולם.
 
בצילום- מייל שנשלח למערכת 0404 הממחיש את הבדיקה אודות השמות שנשלחו.