הקטינים העצורים בפרשה הביטחונית לא יפגשו עו"ד. בן גביר: "בכוונתו לערער" - 0404
הקטינים העצורים בפרשה הביטחונית לא יפגשו עו

הקטינים העצורים בפרשה הביטחונית לא יפגשו עו"ד. בן גביר: "בכוונתו לערער"

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד דחה הבוקר (שני), ערר שהגישו עורכי דינם של הקטינים שעצורים בשב"כ, על הצו החריג המונע מהקטינים לראות עו"ד. בית המשפט התיר לפרסם את החלטתו.

הקטינים נעצרו אתמול בחשד למעורבות באירוע אשר לא נמצא תחת צו איסור פרסום ובאופן חריג הוצא צו האוסר על הקטינים לפגוש עו"ד.

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג את אחד הקטינים מסר:  "לצערי בתי המשפט נותנים גיבוי רחב מדי לשב"כ ורק לאחרונה נחשפנו לעדויות קשות על התנהלות השב"כ בחקירת עצורי 'דומא' כאשר העצורים התחננו בזמן אמת לשופטי המעצרים שההתנהלות תיפסק ובית המשפט התעלמו מבקשתם". בן גביר הוסיף כי: "בכוונתו לערער לבית המשפט העליון ולמנוע פגיעה נוספת בקטינים".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שמייצג שניים מהקטינים מסר "התקיים דיון לפני מספר דקות בשאלת מניעת מפגש בערר שהגשנו הבוקר עורך דין נתי רום ואנוכי באמצאות ארגון חוננו אנחנו מעררים וקובעים על הפגיעה בזכויות אדם בזכויות של קטינים נעדרי עבר פלילי. מטרת השב"כ היא לעלות חזרה את המניות שירדו וקרסו בפרשית דומא. אנחנו ציפייה שבית המשפט יחזור ויזכיר להם את הפקת הלקחים והביקורת הקשה שהוטחה בהם. ויאפשר לנו לפגוש את הלקוחות שלנו בהתאם".

עו"ד רום הוסיף: "לצערנו הרב שב"כ משתמש פה בכלי קשה וחריג והוא מניעת מפגש עם עורך דין. הדבר הזה פוגע בזכות חוקתית בסיסית של הנערים האלה, פגיעה קשה בקטינים.

הכלי הזה לא מתאים בכלל החקירה הזאת צריכה להיות מנוהלת על ידי משטרת ישראל ולא על ידי שב"כ כפי שמשטרת ישראל חוקרת מאות מקרים דומים אחרים. הפגיעה הקשה הזאת פוגעת קשה בנערים ואנחנו דואגים לשלומם אנחנו לא יודעים מה קורה איתם אנחנו לא יודעים מה עושים להם המשפחות לא יודעות מה קורה איתם.

הכלי הזה צריך להיות שמור רק למקרים של פצצות מתקתקות חריגות במיוחד וכאן לא מדובר במקרה כזה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com