פרשה ביטחונית: מספר קטינים נעצרו בשומרון ובמודיעין בידי השב"כ - 0404
פרשה ביטחונית: מספר קטינים נעצרו בשומרון ובמודיעין בידי השב ארגון חוננו

פרשה ביטחונית: מספר קטינים נעצרו בשומרון ובמודיעין בידי השב"כ

כוחות יס"מ ושב"כ פשטו הבוקר (ראשון), על ישיבה בשומרון. הכוחות ביצעו חיפוש במקום ועצרו את אחד הנערים בישיבה – על הנער נאסר לפגוש עו"ד ומצבו אינו ידוע. מעצרו של הקטין, קשור בפרשה ביטחונית מהחודשים האחרונים.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שמייצג את הנער אמר: "נראה שבשב"כ ובפרקליטות לא מפנימים את המסקנות מהחקירות הביטחוניות האחרונות ומהביקורת שמופנת כלפיהם ומנסים רק בדרכים אלימות ובלתי קבילות לחלץ הודאות מנערים צעירים.

גם הפעם נעצר קטין, צעיר, כאשר נמנע ממנו מפגש עם עו"ד באופן חריג. בזמן הקרוב נפנה בדחיפות לבימ"ש בכדי לבקש שיאפשרו לראות את הנער ולעקוב אחר מצבו". 

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג את הקטין שנעצר מסר בתגובה כי: "רק בשבוע האחרון נחשפו בתכנית עובדה הקלטות איומות ומזעזעות ובהן מדובבים שוטרים מתעללים בנער קטין, פוגעים בו, מרעיבים אותו, מאיימים עליו ועושים מניפולציות קשות במטרה לחלץ הודאה. הניסיון מוכיח שהמחלקה היהודית בשב"כ חוקרת נערי גבעות בצורה אגרסיבית ובעייתית מה שלא מאפשר לחקור ולבדוק את האמת אלא לכל היותר להוציא הודאות שווא".

עו"ד בן גביר הוסיף כי: "צו איסור מפגש עם עורך דין שהוצא למרשי נועד בדיוק לאותה המטרה של הגברת הלחץ וההתעללות ויש חשש ממשי לגורלו של הנער שנעצר".

קטין נוסף נעצר מאוחר יותר בידי כוחות שב"כ בעיר מודיעין. עו"ד עדי קידר ועו"ד נתי רום מארגון חוננו מייצגים את הקטין. (צילום:ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com