פרסום ראשון: משפחה ראשונה עוזבת את כרם שלום בעקבות הטרור על הגדר והעשן הכבד - 0404
צילום: 0404

פרסום ראשון: משפחה ראשונה עוזבת את כרם שלום בעקבות הטרור על הגדר והעשן הכבד

סימני אוזלת היד הביטחונית של ממשלת ישראל וצה״ל נותנים אותותיה בשטח. לחדשות 0404 נודע כי משפחה ראשונה מכרם שלום תעזוב את הקיבוץ כבר בסוף השבוע וזאת בעקבות הטרור המתמשך על הגדר.

כזכור, בחדשות 0404 נחשפה לראשונה הבעיה הבריאותית הקשה שממנה סובלים תושבי כרם שלום, הכולל הקאות וקשיי נשימה, כתוצאה מעשן השריפות והצמיגים וכן כתוצאה מרימוני גז שמשליכים כוחותינו לעבר המחבלים וענן הגז שחוזר היישר לקיבוץ.

בהמשך לחשיפת חדשות 0404, בשיתוף התכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20, נחשף כאן גם ה״פתרון״ – מאווררי ענק המשפריצים מים במטרה ליצור מיסוך. ה״פתרון״ הזה נכשל והתושבים ממשיכים לסבול.

המשפחה שתעזוב את הקיבוץ (הורים וילדים), סובלים כמו יתר התושבים מהדי פיצוץ קבועים של מטענים ורימונים שמשליכים מחבלים, מהדי פיצוץ נטרול המטענים ע״י כוחותינו, מרעש עוצמתי של המאווררים והמפוחים ובעיקר מעשן כבד ומסכן חיים.

גורמים בקיבוץ סיפרו לחדשות 0404: ״המצב בלתי נסבל ויש כאלה שמתחילים להשבר. בסוף השבוע תעזוב אותנו משפחה אחת. אנו מקווים מאוד שכל יתר החברים יחזיקו מעמד. אי אפשר לבוא בתלונות למי שעוזב. מדובר בבעיית ביטחון ובבעיית בריאות״.

עוד הוסיפו גורמים בקיבוץ וסיפרו: ״עד שחשפתם את הסיפור בכרם שלום, אף אחד לא התייחס אלינו. כלום. מיד לאחר הפרסום שלכם, פתאום כולם מחפשים פתרונות. שר הביטחון צריך להביט לנו בעיניים ולהבטיח שתוך 24 שעות לא יהיו התפרעויות על הגדר ושיפסיק לשחק ברוח ומים ובעיקר בדיבורים. צריך להניף נשק ולהעיף את כל המתפרעים מגבול הרצועה. הם נמצאים במקום שבעבר אסרו עליהם להיות בו, מאחר וזה מקום האסור בשהייה. מה קרה לביטחון שלנו? לאן הגענו״?

0404

0404

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com