בעקבות חשיפת 0404 על הקאות וקשיי נשימה בכרם שלום: צפו בצה״ל מנסה מערכת מים לצמצום הבעיה - 0404
צילום: 0404

בעקבות חשיפת 0404 על הקאות וקשיי נשימה בכרם שלום: צפו בצה״ל מנסה מערכת מים לצמצום הבעיה

חשיפת חדשות 0404 בשיתוף התכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20 לפני שלושה ימים על ההקאות וקשיי הנשימה מהם סובלים תושבים ובעיקר ילדי כרם שלום, גרמה לסערה גדולה וכעת מנסים בצה״ל למצוא פתרונות.

לחדשות 0404 נודע כי כבר היום החל צה״ל בניסיון להקטין את בעיית זיהום האוויר כתוצאה משריפות הצמיגים על הגדר וענן גז המגיע לכרם שלום, כתוצאה מרימוני גז שמשליכים חיילינו לעבר הערבים בגדר.

צה״ל, מנסה לפעול באמצעות ציוד שהובא למקום – ציוד ומכונות בשילוב השפרצת מים להקטנת כמויות העשן. המים, יוצרים מיסוך של טיפות רבות שיירדו מהגובה ויצמצמו את כמות העשן. עוד לפני הפעלת הציוד, ינסו היום כוחותינו להרחיק קודם את המחבלים כ-300 מטר מאזור כרם שלום, כך שהעשן יגיע לכיוון היער ולא לכיוון הקיבוץ. כך או אחרת, הרעש הקבוע בלילות כתוצאה מהפיצוצים הנשמעים באזור, צפוי להמשך.

תושב כרם שלום, ששמע מחדשות 0404 על ה״פתרון״ של צה״ל: ״הם באמת עושים מאיתנו צחוק. מכונות שישפריצו מים? להזיז טיפה את המתפרעים? ככה מטפלים בטרור? מבזבזים מיליונים במקום להלחם בטרור. יש לכם רובה – כדור אחד קטן והכל יסתיים שם. מספיק כבר עם הקומבינות הלא צבאיות. נמאס לנו״.

לחדשות 0404 נודע בנוסף כי אלוף פיקוד דרום הרצי לוי, שהיה אמור להפגש היום עם תושבי כרם שלום ויו״ר המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני ולשמוע את טענותיהם, הודיע כי לא יוכל להגיע ״בשל אילוצים בטחוניים״.

בסרטון ובתמונה: הניסוי היום בכרם שלום עם הציוד החדש.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com