קצינים וחיילים במכתב לשר הביטחון: הפסק סיורי החיילים ברוואבי - 0404
קצינים וחיילים במכתב לשר הביטחון: הפסק סיורי החיילים ברוואבי אליהו אבניאל

קצינים וחיילים במכתב לשר הביטחון: הפסק סיורי החיילים ברוואבי

חיילי צה״ל אינם מוכנים יותר לקחת חלק במשחקים פוליטיים ופעילות שמאל הנערכת בתוך הצבא. בעקבות חשיפת חדשות 0404 והתכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20, פנו חיילים במכתב לשר הביטחון אביגדור ליברמן בדרישה שיורה על הפסקת הסיורים לעיר הערבית רוואבי – הנמצאת בשטחי הרשות.

כפי שנחשף, חיילינו נדרשים להגיע לסיורים ללא מדים, ללא כל סממן יהודי וללא כלי נשק. הם מסתובבים ללא כל אבטחה בסיורים הנערכים בשטח הרשות ע״י מדריכים ערביים מהרשות.

באמצעות עו״ד אייל פלטק, נשלח מכתב הקצינים והלוחמים לשר הביטחון ולראש אכ״א: ״לאחרונה התקבלו פניות מחיילים וקצינים שדיווחו כי צה"ל מקיים סיורים ב"רוואבי" שבתחומי הרשות.

בסיורים אלו נדרשים המשתתפים ובהם חיילים וקציני צה"ל, להגיע לסיור ללא נשק להגנה עצמית, ולהסיר מעליהם כל סממן זיהוי צבאי, יהודי וישראלי. המשתתפים נדרשים לא לשוחח ביניהם בעברית ולטשטש כאמור כל זיהוי העלול לזהות אותם כחיילי צה"ל או כיהודים ובכלל זה נדרשים חיילים שומרי מצוות, להגיע ללא "כיפה" משל היו חיילי צה"ל – נוכרים זרים שמקיימים סיור תיירותי בעיר זרה או להבדיל, מבצעים פעולה נועזת מאחורי קווי האויב – שם בדיוק התנהגות כזו נדרשת.

עוד מדגישים חיילי צה"ל והקצינים שדיווחו על הנושא, כי לא הוסבר להם כלל מהי מטרת הסיור ומה החשיבות של סיורים מאין אלו, אין הם רואים בסיורים אלו, שאינם סיורים מבצעיים, כל חשיבות חינוכית, לימודית, ערכית, מקצועית או אחרת והם אף מביעים תרעומת גלויה לנוכח אופן זה בו מתבצעים הסיורים ויתכן כי סיורים אלו משרתים איזו גחמה פוליטית מסוימת של "מאן דהוא".

אבקשכם נכבדי, להכנס ל "עובי הקורה" בעניין חמור זה, לבדוק ולוודא האם הפרטים מדויקים וכיצד ייתכן שחיילי צה"ל נדרשים להסיר מעליהם סממנים יהודים במהלך סיור במסגרת צבאית״.

 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com