ארגון חותם קורא לשי פירון להחזיר את הפרס שקיבל מ"הקרן לישראל חדשה" - 0404

ארגון חותם קורא לשי פירון להחזיר את הפרס שקיבל מ"הקרן לישראל חדשה"

בחותם ממשיכים לחשוף את פעילות האנשים מהציונות הדתית הפועלים במימון הקרן החדשה והבוקר חושפים את הסרט בו קיבל הרב פירון את פרס הקרן החדשה, על פעילותו ליישום מטרות הקרן בציונות הדתית וקוראים לו להחזיר את הכסף ולהתנער מהפרס

אמש פורסם סרטון של ארגון חותם הממחיש את האסטרטגיה של הקרן לישראל חדשה בתוך הציונות הדתית ואת המימון שהם נותנים לגופים דתיים מתוך רצון להפוך את המדינה היהודית למדינת כל אזרחיה.

כזכור, 'הקרן לישראל חדשה' תומכת בארגונים שנאבקים בחיילי צה"ל ופוגעים בלגיטימיות של ישראל להתקיים כמדינה עצמאית שדואגת לביטחונה ומתמודדת עם אויביה. מתברר שפעילות זו של הקרן היא רק ציר אחד בבואה לקדם את מטרתה הרחבה: הפיכת ישראל ממדינה יהודית למדינת כל אזרחיה. בציר השני, הקרן תומכת ומסייעת בדרכים רבות לארגונים שמנהלים מאבק לשינוי הצביון היהודי של המדינה.

ב'קרן לישראל חדשה' הבינו היטב כי קל יותר לשנות את הצביון היהודי של המדינה כשאתה מזוהה כאדם דתי ואף מכיר את השפה והנפשות הפועלות בתוך הציונות הדתית – מגזר חשוב שלא כדאי לדלג עליו בדרך לשינוי צביון המדינה. לכן, הקרן תומכת ומקדמת אישים וארגונים המזוהים כחלק מהציונות הדתית שפעילותם מסייעת לקידום המטרה של הקרן – לשנות את צביונה היהודי של המדינה. בין אישים אלה ניתן למצוא גם את הרב שי פירון.

הרב שי פירון כיהן כמנכ"ל תנועת 'הכול חינוך', אותה ייסד ב-2008 עם אליעזר יערי – לשעבר מנכ"ל 'הקרן לישראל חדשה' בישראל, ונמרוד אלוני – איש "החינוך ההומניסטי" ובנה של שולמית אלוני. בין השנים 2013-2008 תרמה 'הקרן החדשה' לתנועה כ-84,500 דולרים. בשנים 2009-2012 היה שכרו של פירון מעמותה זו בלבד יותר מ-500,000 שקלים לשנה.

בהמשך דרכו, בשנים 2014-2013, כיהן הרב פירון כחבר כנסת וכשר החינוך מטעם מפלגת 'יש עתיד'. 'הקרן לישראל חדשה' הביעה לא פעם תמיכה בפירון ובעמדותיו. גולת הכותרת של תמיכת הקרן ברב פירון הייתה הענקת 'פרס הקרן לישראל חדשה' לרב פירון בשנת 2008.

כנימוק להענקת הפרס לפירון פרסמה הקרן את הדברים הבאים בסרטון שפורסם בעת הענקת הפרס: "שי מתקשר הן עם החברה האורתודוקסית והן עם החברה החילונית הרגילה ומספק את הצרכים הרוחניים באמצעים שלא תמיד ניתנים על ידי הממסד הדתי. הוא פועל מתוך החברה הדתית המקובלת, ומפגין את הפרשנות היותר ליברלית של ההלכה, שהייתה מקובלת בעבר, ויכולה לחזור להיות מקובלת שוב".

האירוע משמעותי בנוגע ליחסו של פירון לקהילת הלהט"ב התרחש במהלך כהונתו כשר החינוך, ביוני 2014 טען פירון כי, "עובדה שהעולם הליברלי שלי גורם לי לעשות הכול, מה שאף שר מתחסד לפניי לא עשה, כדי שהקהילה הלהט"בית תקבל את התמיכה במערכת החינוך, זה לא אומר שבעולם הרבני שלי לא יכולה להיות עמדה אחרת".

לדבריו "צריך לכבד ולהעריך את העובדה שאין אף דמות רבנית בישראל שמנהלת היום את הדיאלוג שאני מנהל עם הקהילה הגאה".

פירון הוסיף כי: "אני מחויב לטובת הקהילה הלהט"בית. בכל ההצבעות שעמדתי למבחן עמדתי בהן", ופירט: "הצבעתי בעד חוק הפונדקאות, בעד נקודות זיכוי לזוגות חד-מיניים, הגדלתי את תקציב איגי (ארגון נוער גאה), דבר שמעולם לא קרה, והייתי מהאנשים שתומכים בברית הזוגיות".

ארגון 'חותם', שאחראי על פרסום החומר על הרב פירון, כחלק מפרסום חוברת מחקרית העוסקת בגופים הנאבקים לשנות את הציונות הדתית וצביון המדינה בכלל בחסות הקרן, קורא לציבור לנתק מגע מארגוני הקרן ואנשיה. ואל הרב פירון קורא 'חותם' – החזר את פרס 'הקרן הקרן לישראל חדשה'! (צילום התמונה: מרים אלסטר, פלאש 90).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]