רבנים נגד מערך כשרות אלטרנטיבית של ארגון רבני צהר: "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו" - 0404
+
רבנים נגד מערך כשרות אלטרנטיבית של ארגון רבני צהר: "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו" 0404

רבנים נגד מערך כשרות אלטרנטיבית של ארגון רבני צהר: "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו"

רבנים בציונות הדתית בהם, הרב אליקים לבנון והרב שמואל אליהו מותחים ביקורת על ארגון רבני צהר ועל החלטתם לפתוח גוף כשרות חדש במקביל לכשרות הממלכתית של הרבנות הראשית לישראל.

הרבנים ציינו כי, "מצער לראות שהתעסקותם של ארגון צהר הינה בבחינת מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו. אנו נתקלים היום בעוד ניסיון של צהר להחריב את היהדות הממלכתית של המדינה, ולהחליש בכל דרך את הרבנות הראשית. חשוב להבין, כשרות שאינה ממלכתית משמעותה הונאת כשרות בקנה מידה שלא היה כדוגמתו, כל גוף יוכל להדפיס תעודת כשרות ולהציע פייק כשרות תוך ניצול חוסר הבנה של הצרכן הממוצע בנושא כשרות".

אחד מרבני הציונות הדתית אמר לחדשות 0404: "יש בארגון רבני צהר רבנים שהם והתנהלותם ודעותיהם בדיוק כמו רבנים רפורמים. לא רק בעיית הכשרות היא זו שמציגה את ארגון צהר באור שלילי, אלא גם הניסיון לפתוח את השורות בציבור הדתי לזרמים נוספים שאינם תואמים את ההלכה ותפיסת העולם הדתית מזה שנות דור".

מזכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי, אופיר סופר: "נסיון ארגון רבני צהר להקמת מערך כשרות הינו סכנה גדולה. הן ביחסי הון כשרות שנוצרים, והן ביחס לחוסר שליטה רגולטורי ועקיפה של החוק. אנו במפלגה נפעל בכל דרך לחזק את מוסד הרבנות הראשית ולהמשיך לשפר את מערך הכשרות. נפעל כנגד כל גוף שדרכו היא הרס הרבנות הראשית".

גם בארגון חותם, הנסמכים על עמדת הרבנים, קוראים לציבור שלא ליפול להונאה ולא לצרוך שום מוצר שאינו תחת כשרות הרבנות הראשית: "אנו קוראים לצרוך רק מזון כשר בהשגחת הרבנות הראשית לישראל ולא ליפול לניסיונות הונאה בכשרות". (בתמונה: הרב שמואל אליהו)