נכנסים אל החצר הפנימית - 0404
נכנסים אל החצר הפנימית

נכנסים אל החצר הפנימית

בהיותנו תינוקות, זכינו לטיפול אינטנסיבי, תומך, עוטף ומלטף מהורינו. הם ליוו אותנו בזמן שמעדנו והם החזיקו לנו את היד כשלמדנו כיצד ללכת. גלגל החיים מתהפך ולעיתים אנו מוצאים את עצמנו מטפלים בהורינו המזדקנים. טיפול בהורים המזדקנים במקביל להתמודדות החיים השוטפת (טיפול בילדים ובמתבגרים, תפקוד מלא במקומות העבודה) עשוי להיות מאתגר, להכביד ולהקשות על המטפל המלווה את יקיריו. אתם לא חייבים להתמודד עם התחושות הללו לבדכם, משום שכל מטפל עשוי להזדקק למטפל בעצמו.

קשר מולטי דורי

עם התפתחות והשתכללות הטכנולוגיה והרפואה, זכינו לראות שיפור באורח החיים. כך, משפחות יכלו לדחות את הקץ שבו יאלצו להיפרד מהדורות המבוגרים יותר. המציאות הזו הובילה לקיומו של קשר רב דורי, בו ילדים, הורים, סבים וסבתות ובמקרים טובים, אפילו סבים וסבתות – רבא חיים אלו לצד אלו. מערכת היחסים המורכבת הזו זוכה ליתרונות רבים לצד קשיים אשר עשויים להתעורר ולהשפיע על המעגלים המשפחתיים השונים.

ייעוץ לכל המשפחה

ייעוץ משפחתי נועד כדי להוות פלטפורמה מקצועית בה יוכלו בני המשפחה להתגבש באינטימיות ולדון בבעיות המשותפות שלהן. לעיתים מצערות, החיים מנחיתים עלינו קשיים שמוציאים אותנו מאיזון אישי, כמו למשל מחלה כרונית של אחד מבני המשפחה, וכיוצא מכך, עשויים לערער גם את התא המשפחתי עצמו. במקרה כזה, הייעוץ ילווה את המשפחה במרחב מקצועי-חברתי חם, אדיב ואישי שבו תיווצר סביבה בטוחה ונעימה עבור בני המשפחה. הייעוץ יקנה לכם כלים פרקטיים במקביל לתמיכה רגשית ומעטפת חמה ומכילה לאורך כל התהליך. משפחה יציבה ותומכת תסייע לבני הבית להתמודד עם המשבר, להתחזק ממנו וללמוד ממנו שיעורים משמעותיים לעתיד.

כוחה של קבוצה

אימון הוא תהליך שבו המאמן מסייע למתאמן להגדיר מטרות ולצאת לדרך משותפת בה הם יבחנו את ערכיו, משאביו ודרכי הפעולה שלו כדי להגיע לתוצאות המקסימליות שהמתאמן הגדיר. אימון קבוצתי מספק מרחב בטוח ופתוח לקבוצה של אנשים בעלי מכנה משותף (למשל, עובדים בארגון משותף) כדי לקבל כלים, לרכוש מיומנויות ולהעצים כל אחד מבני הקבוצה. כך בני הקבוצה יכולים לחזק זה את זו מתוך הבנה שתמיכה קבוצתית היא חשובה מאוד לתהליך.

המשפחה המטפלת

לעיתים אנו נקלעים למצבים בהם אחד מבני המשפחה הקרובה נזקק לעזרה. זו יכולה להיות בעיה הקשורה במחלה כלשהיא או נכות. ולפעמים מדובר בתקופה לא קלה שבמהלכה זקוק בן המשפחה לליווי והשגחה. הנטייה האוטומטית שלנו כאנשים הוא לגונן על יקירנו ולא לשתף אנשים זרים בבעיות שנמצאות עמוק מתחת לפני השטח. בני משפחה הם התרופה הטובה ביותר והם יהוו תמיכה מצוינת לכל מכאוב או תחושה, אך לעיתים אין מנוס מפניה לאיש מקצוע שיסייע בידע ויתרום מהניסיון שלו.

משפחה מטפלת אשר מעוניינת בכך יכולה לפנות לעזרה מקיפה מטובי המומחים. הם יסייעו באימון, ליווי ותמיכה, יספקו עזרה בהשגת אביזרים שונים שעשויים להקל על בן המשפחה ויעבירו סדנאות והדרכות אשר יעשירו את בידע חשוב.

מטפלים גם בזכויות שלך

כאשר ישנו צורך לפתוח בהליך בירוקרטי, לא תמיד יודעים לאן לפנות ומהן בעצם הזכויות של המטופל. מיצוי זכויות מול גופים גדולים וחזקים אינו קל ודורש הוצאה של אנרגיה רבה וביטול זמן. ניתן להתייעץ עם מומחים שמבינים בעניין ולקדם את ענייניו של המטופל מול הרשויות השונות. ליווי צמוד של אנשי מקצוע יקל מאוד על המשפחה המטפלת ויפנה זמן לדברים החשובים באמת – תמיכה ובילוי משותף.

החצר הפנימית היא מרחב אשר מציע עזרה וסיוע למשפחות אשר מטפלות בבן משפחה מסיבות מגוונות. החל מליקויי זמני בשל תאונה או מחלה ועד קושי תפקודי עצמאי אשר מונע ממנו לקיים שגרה רגילה. כאמור המשפחה הקרובה היא רק המעגל הראשון והחשוב. חברה מקצועית אשר מחזיקה צוות של אנשים מומחים כל אחד בתחומו תהיה פתרון מושלם למשפחות מטפלות ותיתן להם גב נוח ומשענת בימים הפחות קלים. מומלץ לקבוע פגישה אישית ולהגיע לפתרונות מעשיים שיקדמו את המטופל ויסייעו לו בשיקומו.

 

הכתבה נכתבה בעזרת חברת התוכן אוצר מילים – כתיבה שיווקית וקופירייטינג.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]