בשורה אדירה: משרד הפנים בדרך להקמת עיר חדשה בשומרון - 0404
+
בשורה אדירה: משרד הפנים בדרך להקמת עיר חדשה בשומרון חדשות 0404

בשורה אדירה: משרד הפנים בדרך להקמת עיר חדשה בשומרון

וועדה שמינה מנכ"ל משרד הפנים ופעלה בחצי שנה האחרונה המליצה היום (רביעי), על הקמת עיר חדשה במערב השומרון. העיר תורכב מהישובים עץ אפרים, שערי תקווה, אורנית ואלקנה ותאפשר לראשונה בנייה בשטחים הכלואים ביניהם שעד היום לא ניתן היה לבנות בהם.

הוועדה פרסמה היום (רביעי), את המלצותיה והעבירה אותן לראשי הרשויות. על פי דוח הועדה: "הוועדה שקלה בכובד ראש את המלצתה והחליטה להמליץ פה אחד לפעול לאיחוד הרשויות אורנית, אלקנה,שערי תקווה ועץ אפרים".

על פי הערכות, משרד האוצר צפוי להשקיע במהלך למעלה מ-120 מליון ש"ח זאת בכדי לאפשר לעיר החדשה לצמוח במהירות.

הוועדה מציינת בדוח, כי המהלך צפוי לחסוך כסף רב לקופת המדינה, שכן 4 הרשויות בהם מתגוררים היום סה"כ כ-22,000 בני אדם, נאלצות להחזיק 4 מערכות שונות של שירותים לתושבים בזמן שניתן לצמצם אותם למערכת אחת. לדברי הוועדה: "לאור העובדה כי חוסנן הכלכלי של הרשויות המדוברות אינו גדול וכדי לנהל את ענייניהן הן נדרשות למקורות מתקציב המדינה, נראה לחברי הוועדה, כי צמצום ואיחוד תפקידים יביא למיצוי טוב יותר של התקציב הממשלתי בנקודה זו".

מדובר באירוע שהוא לא פחות מהיסטורי מכיוון שמזה 20 שנה לא הוקמה עיר בשומרון. העיר האחרונה והיחידה שהוקמה היא העיר אריאל שהיום נחשבת אולי לעיר החזקה ביותר ביו"ש ובה אוניברסיטה, היכל תרבות, קניון ובימים אלו נבנית בה פקולטה לרפואה.

הקמת העיר תאפשר לקדם תכנון בכל האיזור והוועדה ציינה כי היא "תאפשר את פעילות התכנון והפיתוח באזור שער השומרון בצורה יעילה ומהירה יותר. העיר החדשה צפויה להיות משמעותית וחשובה קרובה מאוד לקו הירוק ורק 5 דקות נסיעה מכביש 6".