עשרות קצינים דורשים מליברמן: ״בטל פקודת השרות המשותף ועצור המרוץ לשילוב בנות בתפקידי לחימה״ - 0404
+
עשרות קצינים דורשים מליברמן: ״בטל פקודת השרות המשותף ועצור המרוץ לשילוב בנות בתפקידי לחימה״ חדשות 0404

עשרות קצינים דורשים מליברמן: ״בטל פקודת השרות המשותף ועצור המרוץ לשילוב בנות בתפקידי לחימה״

כ-70 קצינים במילואים, אליהם הצטרף גם תת אלוף במיל׳ (בדימוס) וקצין רפואה ראשי לשעבר אריה אלדד, העבירו לשר הביטחון מכתב בדרישה לעצור המרוץ האובססיבי לשילוב בנות בתפקידי לחימה.

כזכור, קצינים רבים במילואים ואף בסדיר סבורים כי מדובר בריצוי גורמי שמאל הדורשים ״שיוויון״ והורסים את הצבא.

במכתב שנשלח לשר הביטחון אביגדור ליברמן מטעם ארגון ״אחים לנשק״ עליו חתמו, כאמור, כ-70 קצינים במילואים הפעילים במערך הלוחם לצד קצין רפואה ראשי לשעבר תת אלוף במיל׳ אריה אלדד נכתב כי, ״אנו, קצינים במערך הלוחם בשירות מילואים בצה"ל, שצה"ל הוא אחד הדברים היקרים ביותר לליבם, פונים אליך מתוך תחושת אחריות, שותפות והערכה למערכת הביטחון ולעומדים בראשה. אנו עוקבים בדאגה אחרי שינויים משמעותיים שמתרחשים בצבא הנוגעים הן להגדרות יסוד של תפקיד הצבא והן למציאות בקרב היחידות הלוחמות בשטח״.

הקצינים ממשיכים ומזכירים כי בשנים האחרונות, הוגבר באופן דרמטי שילוב נשים בתפקידי לחימה שונים וכי ״מסקנות מחקרים שביצע הצבא עצמו נוגדות באופן מוחלט את המהלך הזה ומציבות מעליו עננה גדולה ומטרידה, בייחוד לאור העובדה שהנתונים לא הובאו כראוי לעיני הציבור״

במכתב מובאים מסקנות דו״ח נציב קבילות החיילים של האלוף במיל׳ יצחק בריק לפיהם הורד רף האימונים, נעשה שינוי בדרישות המבצעיות, הופחת ציוד הלחימה בעת פעילות מבצעית, אחוזי הנשירה גדלו לצד העדר מוטיבציה ובעיות משמעת.

כמו כן נחשפו לנתונים של מקרפ"ר המצביעים על פגיעה בריאותית קשה בקרב החיילות המשרתות ביחידות לוחמות, כגון: צניחת רחם, פגיעה ברצפת האגן, שברי מאמץ חמורים באחוזים גבוהים ועוד.

הקצינים חתמו את מכתבם בקריאה לשר הביטחון: ״אנו קוראים לך לעצור את המרוץ לשילוב הבנות בתפקידי הלחימה, לבטל את פקודת השירות המשותף ובכך למנוע פגיעה חמורה ומיותרת בעוצמתו של צה"ל, בנשים המתגייסות ובלוחמים המסכנים את חייהם למען שמירה על בטחון המדינה״.

ארגון אחים לנשק: למעלה משבעים קצינים לוחמים המשרתים באופן פעיל, במערך המילואים של מדינת ישראל אינם דבר של מה בכך. הדיון על שילוב הבנות בתפקידי הלחימה זהו דיון מקצועי שחייב להיעשות בשקיפות מלאה ובענייניות אמתית. לא יכול להיות שערכים חברתיים, יהיו טובים ככל שיהיו, כמו שוויון, אהבת האחר ופמיניזם יעקפו את ערך הניצחון ויותירו אותנו עם צבא פחות חזק ופחות ענייני. אנו מבקשים משר הביטחון לממש את התחייבותו עת כניסתו לתפקיד, לבטל את קיצור השירות ולהוציא את השיקולים החברתיים מצה"ל, צה"ל חייב לנצח ובשנת 2018 עדיין צריך יחידות שדה בעלות יכולות פיזיות גבוהות ויכולת התרכזות רק בלחימה״.