תופעה קשה: העובדים הפיליפינים לוקחים את הקשישים למפגשי רחוב בקור העז ומסכנים את בריאותם - 0404
+
תופעה קשה: העובדים הפיליפינים לוקחים את הקשישים למפגשי רחוב בקור העז ומסכנים את בריאותם 0404

תופעה קשה: העובדים הפיליפינים לוקחים את הקשישים למפגשי רחוב בקור העז ומסכנים את בריאותם

מפגשי הרחוב של העובדים הזרים מהפיליפינים מסכנים את בריאותם של הקשישים. התופעה המסוכנת מתרחשת ברחבי הארץ ואף אחד לא עושה דבר.

באזורים שונים בארץ נוהגים העובדים הזרים מהפיליפינים להתכנס ברחוב, להצטלם בתמונות סלפי, לספר חוויות ועוד. עד כאן הכל בסדר, אלא שאת מפגשי הרחוב הם מבצעים במהלך עבודתם ויחד עם הקשישים. כך, בשעות ערב, בקור העז, נאלצים הקשישים להשאר בכסא הגלגלים, כשהם קופאים מקור, לסבול ולהמתין זמן רב עד שהחבורה תסיים את המפגש החברתי. התופעה הקשה והמסוכנת חוזרת על עצמה פעמים רבות וכאמור, ברחבי הארץ.

מרדכי שטרן מקריית אתא, סיפר לחדשות 0404: ״תופעה שאני נתקל בה הרבה פעמים. חבורה של פיליפינים נפגשים ומביאים איתם את הזקנים בהם הם מטפלים כדי שיוכלו לעשות מפגש חברתי ביניהם. לקחת זקנים בכזה קור ולעשות מסביבם ארוחה מפנקת לעצמם ותמונות סלפי, זו התעללות בחסרי ישע.

עצוב לי לחשוב שגם זה עולה המון כסף למשפחה לממן עובד זר ומצד שני אין שום ביטוי לפסוק "אל תשליחני לעת זיקנה". אלו אנשים שאולי עברו שואה, אולי הקימו את דור העתיד ואולי תרמו באופן משמעותי למדינת ישראל וגם אם לא תרמו דבר, הרי שמדובר בקשישים ומה מגיע להם באחרית ימיהם?

ניגשתי אליהם והסברתי להם מדוע זה פסול ועלול לגרום לזקנים להיות חולים. למרות שהסברתי להם באנגלית שהמעשה עלול לגרום לזקנים להיות חולים, הם התנצלו אך המשיכו בשלהם, המשיכו לאכול והמשיכו להצטלם. השתדלו לעשות כמוני אם תראו תופעה כגון זו ותעירו להם״.

שטרן, שפנה בנושא למחלקת הרווחה וקיבל תשובה כי הנושא יטופל מיידית, הוסיף ואמר לחדשות 0404: ״נקודה למחשבה – אם זה היחס חסר אמפתיה וחסר רגישות אותו הם מקבלים במקום ציבורי… אני לא רוצה לחשוב איזה יחס הם מקבלים במקום בו לא רואים אותם בביתם״.

מערכת חדשות 0404 באמצעות עו״ד אייל פלטק תפנה בבוקר (ראשון) לשר הרווחה בדרישה לבדוק את הנושא באופן מיידי ולהורות לחברות המעסיקות את העובדים הזרים המטפלים בקשישים, למנוע מפגשים חברתיים בקור העז יחד עם הקשישים. (בתמונה: מפגש רחוב בין פיליפינים וקשישה הנאלצת לסבול בקור).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com